Sa Pinto: Jesteśmy gotowi na mecz z Zagłębiem

Piłka nożna
Sa Pinto: Jesteśmy gotowi na mecz z Zagłębiem
fot. cyfrasport

Trener piłkarzy Legii Warszawa Ricardo Sa Pinto ubolewał, że podczas przerwy na zgrupowania drużyn narodowych nie mógł pracować ze wszystkimi swoimi podopiecznymi. Zapewnił jednak, że są gotowi na niedzielny mecz z Zagłębiem w Lubinie w 16. kolejce LOTTO Ekstraklasy.

- Przez dwa tygodnie nie mogłem normalnie pracować ze wszystkimi zawodnikami, bo niektórzy z nich grają w drużynach narodowych. To jest oczywiście dobre dla nich i dla klubu. Ale to oznacza, że w tym czasie nie trenujemy tak, jakbym sobie tego życzył. Ci, którzy zostali, pracowali bardzo ciężko i w świetnej atmosferze. Czuję, że jesteśmy gotowi na nasz następny mecz z Zagłębiem - podkreślił portugalski szkoleniowiec na konferencji prasowej.

 

Broniąca tytułu Legia zajmuje trzecie miejsce. Ma 26 punktów i traci pięć do prowadzącej Lechii Gdańsk. Zagłębie jest na 11. pozycji z 17 "oczkami". Piłkarze z Lubina nie wygrali żadnego z ostatnich siedmiu meczów w ekstraklasie.

 

- Rywale nie są w najlepszym dla siebie momencie, ale na pewno będą dodatkowo zmotywowani na mecz z nami. W tym sezonie przegraliśmy z nimi w Warszawie 1:3 i nie chcemy powtórki takiego wyniku. Musimy być ostrożni, nie możemy podarować im żadnego prezentu. Każdego przeciwnika traktujemy jednakowo, bo poziom w tej lidze jest bardzo wyrównany - ocenił Sa Pinto.

 

Jak poinformował, na pewno nie będą mogli zagrać wciąż kontuzjowani Michał Pazdan i Chorwat Domagoj Antolic.

 

- Nadal mają kłopoty zdrowotne i jeszcze nie są gotowi do gry z Zagłębiem. Problemy mają też Artur Jędrzejczyk i Paweł Stolarski. Czy zagrają - okaże się w ostatniej chwili. Z kolei Arkadiusz Malarz od dwóch dni jest chory i też trzeba poczekać, żeby zobaczyć, czy będzie do dyspozycji - wyliczył Portugalczyk.

 

Spotkanie w Lubinie zaplanowano na niedzielę na godz. 15:30.

MM, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze