EBL: Pewne zwycięstwo Anwilu Włocławek w Warszawie

Koszykówka

Anwil odniósł zdecydowane zwycięstwo w Warszawie! Włocławianie pokonali Legię aż 103:72 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi. - Walczyliśmy nie tylko o kolejne zwycięstwo w lidze, ale też o kilka dni przerwy. Mamy ciężki kalendarz. Teraz będziemy mogli zresetować głowy - powiedział Szymon Szewczyk.

Włocławianie rewelacyjnie rozpoczęli to starcie - dzięki trafieniom Chase’a Simona i Nikoli Markovicia prowadzili już 9:0. Legia odpowiedziała na to swoją serią ośmiu punktów z rzędu i szybko nawiązała rywalizację. Późniejsze trójki Jarosława Zyskowskiego dawały ponownie więcej spokoju Anwilowi. Po efektownym wsadzie Aarona Broussarda po 10 minutach było już 29:16. Zyskowski w drugiej kwarcie sam rzucił osiem punktów pod rząd i dzięki temu mistrzowie mieli już 20 punktów przewagi. Gospodarze nie zamierzali się poddawać, a świetnie zaczęli odpowiadać Omar Prewitt oraz Jakub Karolak. Zbliżyli się nawet na dziewięć punktów, ale po pierwszej połowie było 52:41.

 

Pięć punktów z rzędu na początku trzeciej kwarty pozwoliło Legii jeszcze bardziej zbliżyć się do rywali. Trójkami błyskawicznie odpowiadali na to Łączyński oraz Marković, a po kolejnej kontrze wykończonej przez Simona było już 71:48. Po 30 minutach Anwil miał aż 24 punkty przewagi. To nie był jeszcze koniec. W czwartej kwarcie mistrzowie Polski prowadzili już nawet 90:60, a ich zwycięstwo nie było zagrożone. Legia tych strat nie była w stanie już odrobić. Ostatecznie Anwil zwyciężył 103:72.

 

Legia Warszawa - Anwil Włocławek 72:103 (16:29, 25:23, 12:25, 19:26)

 

Legia Warszawa: Omar Prewitt 23, Jakub Karolak 13, Sebastian Kowalczyk 11, Rusłan Patiejew 10, Roman Rubinsztejn 6, Morayo Soluade 5, Michał Kołodziej 2, Keanu Pinder 2, Mariusz Konopatzki 0, Patryk Nowerski 0, Jakub Sadowski 0

 

Anwil Włocławek: Szymon Szewczyk 21, Jarosław Zyskowski 19, Josip Sobin 14, Michał Michalak 12, Nikola Markovic 11, Chase Simon 9, Aaron Broussard 7, Kamil Łączyński 6, Igor Wadowski 2, Mateusz Kostrzewski 2, Jakub Parzeński 0

MC, plk.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze