PlusLiga: Aluron Virtu Warta Zawiercie - PGE Skra Bełchatów. Relacja i wynik na żywo

Siatkówka
PlusLiga: Aluron Virtu Warta Zawiercie - PGE Skra Bełchatów. Relacja i wynik na żywo
fot. Cyfrasport

W 9. kolejce PlusLigi dojdzie do ciekawie zapowiadającego się starcia w Zawierciu, gdzie Aluron Virtu Warta podejmie rozpędzającą się z tygodnia na tydzień PGE Skrę Bełchatów. Faworytami tej konfrontacji są niewątpliwie przyjezdni, ale ekipa z województwa śląskiego u siebie potrafi sprawiać niespodzianki.

Zawiercianie w pierwszej kolejce sezonu potrafili pokonać w swojej kameralnej hali Asseco Resovię Rzeszów 3:2, aby kilka dni później w takim samym stosunku ulec z Jastrzębskim Węglem. Następnie Warta przegrała w Warszawie z ONICO 1:3, aby zainkasować triumf bez straty seta w Bydgoszczy. W listopadowych zmaganiach podopieczni Marka Lebedewa ponieśli tylko jedną porażkę u siebie z Cerrad Czarnymi Radom 0:3. Od tamtej pory trwa świetna passa ubiegłorocznego beniaminka PlusLigi - zwycięstwa u siebie z GKS-em Katowice 3:1 i Stoczną Szczecin 3:0, a także wygrana w Będzinie 3:2. Zwłaszcza triumf ze szczecinianami musiał zrobić wielkie wrażenie.

 

Dobra gra na własnym parkiecie, także z wyżej notowanymi rywalami, jest sygnałem ostrzegawczym dla PGE Skry Bełchatów, która również może pochwalić się passą trzech zwycięstw ligowych z rzędu - odpowiednio z Asseco Resovią 3:1, Cuprum Lubin 3:0 oraz ONICO Warszawa 3:0, a także dodatkowo z Treflem Gdańsk 3:1 w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów.

 

W tabeli PlusLigi ekipa Roberto Piazzy plasuje się na piątym miejscu z punktem przewagi nad zawiercianami. W poprzednim sezonie, co również trzeba podkreślić, Warta najpierw przegrała w Bełchatowie 0:3, ale już przed własną publicznością potrafiła pokusić się o rewanż w identycznych rozmiarach. Czy można spodziewać się podobnej niespodzianki i tym razem? Który zespół będzie kontynuował swoją passę? Na parkiecie nie zabraknie utytułowanych siatkarzy po obu stronach, toteż emocje gwarantowane.

 

Mecz Aluron Virtu Warta Zawiercie - PGE Skra Bełchatów o godz. 17:30. Relacja i wynik na żywo na Polsatsport.pl.

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze