PŚ w skokach: Kwalifikacje przełożone na godz. 15:15

Kwalifikacje do sobotniego konkursu Pucharu Świata w skokach narciarskich w Kuusamo zostały przełożone na godz. 15.15. Powodem jest zbyt silny wiatr, który przeszkadza w przeprowadzeniu treningu.

Zawodnicy mieli rywalizować o start w konkursie już w piątek, ale złe warunki pogodowe stanęły na przeszkodzie. W kadrze trenera Stefana Horngachera na zawody jest sześciu skoczków: Kamil Stoch, Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki, Maciej Kot i Stefan Hula.

Skocznia Rukatunturi znana jest z porywistych podmuchów wiatru, które sprawiają poważne problemy organizatorom. Zawody są często przerywane, a nawet odwoływane.

W Kuusamo nie udało się wygrać żadnemu z Polaków, a z obecnych kadrowiczów nikt nie stanął nawet na podium. Najbliżej tego był Stoch w 2011 roku, kiedy zajął czwarte miejsce.