UFC Fight Night w Pekinie: Transmisja w Polsacie Sport Extra

Sporty walki
UFC Fight Night w Pekinie: Transmisja w Polsacie Sport Extra
fot. Youtube.com

Głównym wydarzeniem sobotniej gali UFC Fight Night w Pekinie będzie rewanżowe starcie Francisa Ngannou (11-3, 7 KO, 4 SUB) z Curtisem Blaydesem (10-1-1 NC, 8 KO). Czy Francuz przełamie się i wróci na zwycięską ścieżkę, czy może to Amerykanin przedłuży swoją imponującą serię i zyska możliwość walki o pas? Transmisja gali UFC Fight Night w Pekinie w Polsacie Sport Extra.

Ostatnie miesiące nie układają się po myśli Francuza, który po porażkach ze Stipe Miociciem (18-3, 14 KO) oraz Derrickiem Lewisem (21-6, 18 KO, 1 SUB) utracił chwilowo szansę na wywalczenie mistrzowskiego pasa kategorii ciężkiej. Szczególnie rozczarowująca była walka z "Czarną Bestią", którą obaj zawodnicy praktycznie "przechodzili", a emocji związanych z wszechstylową walką wręcz było jak na lekarstwo. Minimalizm i oszczędzanie sił nie wyszło na dobre "Predatorowi", który przegrał decyzją sędziów i spadł w rankingu amerykańskiej organizacji na czwarte miejsce.

 

Jego przeciwnikiem będzie Blaydes, z którym Ngannou wygrał już w kwietniu 2016 roku. Wówczas powodem przerwania walki była wielka opuchlizna na prawym oku "Razora", przez którą nie był w stanie stwierdzić, ile palców pokazuje mu sędzia Kevin Sataki. W odróżnieniu od Francuza Amerykanin jest teraz jednak na fali wznoszącej - z ostatnich sześciu walk wygrał pięć, a jedna nie została rozstrzygnięta na korzyść żadnej ze stron. Ewentualna wygrana Blaydesa może poskutkować zatem uzyskaniem możliwości walki o pas.

 

W Pekinie wystąpi również dobrze znany polskim kibicom David Zawada (16-4, 11 KO, 3 SUB), dla którego będzie to druga walka w organizacji UFC. W swoim debiucie, mający polskie korzenie Niemiec, po wyrównanej walce przegrał z Dannym Robertsem (16-3, 7 KO, 5 SUB) niejednogłośną decyzją sędziów. Teraz przyjdzie mu się zmierzyć z reprezentantem gospodarzy Jingliangiem Li (15-5, 5 KO, 5 SUB).

 

Transmisja gali UFC Fight Night w Pekinie z walką wieczoru Francis Ngannou - Curtis Blaydes od godziny 12.30 w Polsacie Sport Extra.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze