Serie A: Remis w derbach Genoi. Przełamanie Piątka

W spotkaniu 13. kolejki włoskiej Serie A ekipa Genoi zremisowała 1:1 na własnym boisku w derbowym starciu z Sampdorią. W obu drużynach od pierwszej do ostatniej minuty wystąpili odpowiednio Krzysztof Piątek oraz Bartosz Bereszyński. Ten pierwszy wykorzystał w 17. minucie rzut karny i tym samym strzelił dziesiątego gola w tym sezonie.

Niedzielne derby Genoi miały szczególny wydźwięk ze względu na katastrofę zawalenia mostu w tym mieście przed kilkoma miesiącami, która pochłonęła wiele ofiar. Na trybunach panowała spokojna atmosfera, ale na boisku nikt nie zamierzał odpuszczać.

Przekonał się o tym m.in. Piątek, który skończył rywalizację z rozbitym nosem. Napastnik naszej kadry może jednak być zadowolony ze swojego występu, zwłaszcza w pierwszej połowie, w której był bardzo aktywny oraz waleczny. To właśnie 23-latek wywalczył rzut karny, który chwilę później zamienił na bramkę. Był to gol wyrównujący, ponieważ w 8. minucie prowadzenie przyjezdnym zapewnił Fabio Quagliarella.

Dla Piątka była to dziesiąta bramka w lidze, tym samym stał się pierwszym napastnikiem w Serie A, który ma na swoim koncie dwucyfrową zdobycz.

Do końca spotkania wynik już nie uległ zmianie, toteż oba zespoły musiały zadowolić się remisem, który chyba nie zadowala nikogo. Obie ekipy czekają bowiem od kilku tygodni na przełamanie i zwycięstwo. W barwach Sampdorii cały mecz rozegrał Bereszyński, natomiast w samej końcówce gotowy do wejścia był Dawid Kownacki, ale nie zdążył pojawić się na murawie. Poza kadrą znalazł się natomiast pauzujący za żółte kartki Karol Linetty.

Genoa - Sampdoria 1:1 (1:1)
Bramki: K. Piątek (17.) - F. Quagliarella (8.)