Sportowiec z niepełnosprawnością 2018. W poniedziałek rusza głosowanie!

Inne
Sportowiec z niepełnosprawnością 2018. W poniedziałek rusza głosowanie!
fot. PZSN Start

W najbliższy poniedziałek 26 listopada rusza głosowanie na Sportowca 2018 roku wśród osób z niepełnosprawnościami. W poniedziałkowym wydaniu Przeglądu Sportowego ukaże się Gazeta dotycząca Plebiscytu, a w niej sylwetki 20 nominowanych. Głosowanie potrwa do 5 grudnia, a zwycięzcę poznamy tydzień później.

Plebiscyt rozpoczął się 15 października. Do 4 listopada z całej Polski napływały zgłoszenia. Spośród  52 nadesłanych kandydatur Kapituła Plebiscytu składająca się z dziennikarzy i działaczy sportu osób z niepełnosprawnościami  wyłoniła 20 nazwisk. 
 
Wszystkie poznamy w poniedziałek rano – zostaną one opublikowane na stronie Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych „Start”, jego fanpage’u oraz w specjalnej magazynie, który będzie dołączony do Przeglądu Sportowego. Na ośmiu stronach publikacji poznamy sylwetki 20 nominowanych. O godz. 8:00 rozpocznie się głosowanie w Internecie, które potrwa w dniach 26.11 - 5.12, pod adresem www.pzsnstart.eu/plebiscyt. Każdy będzie mógł oddać jeden głos. 
 
Zwycięzcę Plebiscytu poznamy 12 grudnia na stronie PZSN "Start" oraz w mediach społecznościowych Polskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych "Start". Zwieńczeniem Plebiscytu będzie finałowa Gala w Warszawie, podczas której triumfator odbierze specjalnie zaprojektowaną na tę okazję statuetkę. 
 
Razem od dłuższego czasu pod hasztagiem #kibicujemyParaolimpijczykom przeżywamy chwile zwycięskiej radości bądź jak to bywa w sporcie - porażek. Żywimy nadzieję, że razem wybierzemy najlepszego sportowca z niepełnosprawnością wspaniałego dla Sportu paraolimpijskiego 2018 roku. 
 
Listę kandydatur w Plebiscycie można poznać [TUTAJ].

Organizatorem Plebiscytu jest Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych „Start”. Patronem honorowym Plebiscytu jest Polski Komitet Paraolimpijski. Plebiscyt jest finansowany ze środków Ministerstwa Sportu i Turystyki. 

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze