Wilczek strzelił dwunastego gola w duńskiej ekstraklasie

Kamil Wilczek z Broendby IF zdobył dwunastą bramkę w obecnym sezonie duńskiej ekstraklasy. Polski piłkarz trafił do siatki w wyjazdowym meczu z Soenderjyske, a jego zespół wygrał 2:0. Trzydziestoletni napastnik jest liderem tamtejszej klasyfikacji strzelców.

Pierwszego gola goście strzelili już w siódmej minucie, po strzale Hany'ego Mukhtara. Wilczek pokonał bramkarza rywali w 78. minucie, ustalając wynik. Polak rozegrał całe spotkanie. W drugiej połowie został ukarany żółtą kartką.

Broendby, aktualny wicemistrz Danii, zajmuje piąte miejsce z dorobkiem 24 punktów. W niedzielę wieczorem rozgrywany był mecz lidera z wiceliderem. FC Kopenhaga pokonała 2:1 FC Midtjylland i z przewagą 3 pkt. objęła samodzielne prowadzenie.