Czy Zieliński może zostać lepszym piłkarzem?

Piłka nożna

W niedzielnym "Cafe Futbol" prowadzący Mateusz Borek wraz z gościem Piotrem Świerczewskim i ekspertami Romanem Kołtoniem i Tomaszem Hajto dyskutowali na temat polskich kadrowiczów. Jednym z ważniejszych wątków była dyspozycja Piotra Zielińskiego. Co musi zrobić pomocnik Napoli, by stać się lepszym piłkarzem? - zastanawiali się eksperci.

Zieliński, który ciągle uchodzi za młodego i perspektywicznego, ma już 24 lata i wciąż nie potrafi przełożyć dyspozycji z klubu na występy w reprezentacji. Pomocnik Napoli zagrał 39 meczów dla Polski, jednak większości z nich nie wyróżnił się niczym szczególnym. Świerczewski na łamach "Cafe Futbol" powiedział, że "Zielu" gra zbyt zachowawczo i musi brać na siebie więcej.

- Zieliński musi podejmować ryzyko, które cechuje kreatywnych pomocników. Powinien unikać gry do boków. Nie możemy mówić o nim jako młodym talencie, wybijmy sobie to z głowy. To rozwinięty piłkarz, który może walczyć i wygrywać pojedynki jeden na jeden. Ma świetny strzał, pokazał to w meczach towarzyskich przed mundialem - mówi były reprezentant Polski.

Eksperci Polsatu Sport brali również pod uwagę, że problem Zielińskiego może leżeć w nastawianiu mentalnym. 24-letni piłkarz uchodzi za zawodnika świetnego technicznie, szczególnie na treningach.

- Jak nowy trener reprezentacji, czy Napoli, widzi Piotrka na jednym z pierwszych treningów, z pewnością się "zakocha" w jego stylu gry. Natomiast później szkoleniowiec jest zaniepokojony, dlaczego ten piłkarz nie potrafi przenieść swojej formy z zajęć na mecz? - powiedział Mateusz Borek.

- Dobrze wiemy co się dzieje z tzw. zawodnikami treningowymi. Podczas meczu przychodzi, presja kibiców, konieczność wzięcia odpowiedzialności przy odbiorach, ale też stratach - wtedy taki piłkarz przestaje istnieć - dodał Świerczewski.

- Zieliński musi zbalansować swoja grę - zakończył Tomasz Hajto.

Cała fragment dyskusji z programu "Cafe Futbol" dostępny w załączonym materiale wideo.

MM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze