KMŚ: Asseco Resovia - Sada Cruzeiro. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
KMŚ: Asseco Resovia - Sada Cruzeiro. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Asseco Resovia Rzeszów w swoim pierwszym meczu na Klubowych Mistrzostwach Świata zmierzy się z mistrzem Brazylii - Sadą Cruzeiro. Dla rzeszowian jest to okazja, żeby udowodnić, że kryzys mają już za sobą. Transmisja meczu Asseco Resovia Rzeszów - Sada Cruzeiro w Polsacie Sport.

To 15. edycja Klubowych Mistrzostw Świata, a druga w historii z rzędu w Polsce. Podobnie jak rok temu turniej będzie gościć w trzech różnych miastach. Poprzednio były to Opole, Łódź i Kraków, teraz turniej odbędzie się w Płocku, Rzeszowie, a od półfinałów rywalizacja toczyć się będzie w Częstochowie.

 

Rzeszowianie są debiutantami na tej imprezie. Znaleźli się w doborowym towarzystwie dzięki otrzymaniu od organizatorów tzw. dzikiej karty. W ostatnich dwóch sezonach ekipa z Podkarpacia zawodziła w PlusLidze. Jeszcze gorzej zaczęła obecne rozgrywki ligowe, w których zanotował osiem porażek. W międzyczasie na pozycji szkoleniowca Andrzej Kowala zastąpił Gheorghe Cretu. Pod wodzą Rumuna drużyna zaczęła wychodzić z kryzysu, ale nie od razu przyszły zwycięstwa.

 

Resovia trafiła w grupy B i zmierzyć się będzie z Trentino Volley, Khatamem Ardakan oraz Sadą Cruzeiro. Pierwszym rywalem polskiego zespołu będą Brazylijczycy. Sada trzy razy sięgała po klubowe mistrzostwo globu, a rok temu była trzecia. Mistrz Brazylii ma w składzie takich uznanych graczy jak m.in. Amerykanin Taylora Sandera, czy Francuz Kevina Le Roux.

 

Siatkarz Asseco Resovii Rzeszów Marcin Możdżonek powiedział w niedzielę podczas konferencji prasowej w Rzeszowie, że przed turniejem: - Emocje z każdą chwilą narastają. Jesteśmy podekscytowani, że będziemy mogli zmierzyć się z bądź co bądź z najlepszymi klubowymi drużynami globu - mówił doświadczony zawodnik podczas konferencji prasowej z udziałem m.in. kapitanów i trenerów.

 

Ponadto były reprezentant Polski dodał, że Resovia patrzy "na ten turniej, jako na szansę dla drużyny". - Aby w końcu przełamać tę niemoc, jaką do tej pory prezentujemy na boisku. Aby trochę oczyścić głowy, odświeżyć się i zagrać z wielką radością na wysokim poziomie - zauważył.

 

KMŚ odbywają się od 1989 roku, ale z przerwą w latach 1993-2008. Polskie drużyny czterokrotnie stawały na podium. Poza sukcesami Skry srebrny medal w 2011 roku wywalczył Jastrzębski Węgiel.

 

Transmisja meczu Asseco Resovia Rzeszów - Sada Cruzeiro w Polsacie Sport od godziny od 20:30. Początek studia przedmeczowego od 20:00. 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze