KMŚ 2018: Fakieł Nowy Urengoj - PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
KMŚ 2018: Fakieł Nowy Urengoj - PGE Skra Bełchatów. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Po poniedziałkowych zmaganiach w Klubowych Mistrzostwach Świata przyszedł czas na kolejne spotkania. W Orlen Arena w Płocku Fakieł Nowy Urengoj zmierzy się z PGE Skrą Bełchatów. Transmisja meczu Fakieł Nowy Urengoj - PGE Skra Bełchatów w Polsacie Sport.

W poprzednim spotkaniu PGE Skra przegrała z Cucine Lube Civitanova 1:3. W meczu nie brakowało kontrowersyjnych decyzji sędziego, który wywołały burzę na ławkach trenerskich. Czerwoną kartką za swoje komentarze został ukarany trener bełchatowian Roberto Piazza. Do sprawy po meczu odniósł się Michał Winiarski.

- Nigdy nie poruszałem tego tematu, ale wydaje mi się, że sędzia skomplikował to spotkanie. Ciężko się gra w Klubowych Mistrzostwach Świata, gdy na słupku jest ktoś, to nigdy nie sędziował na wysokim poziomie. Potem rodzi się problem, zaczynają się kłótnie z obu stron. Pierwszy raz zdarzyło mi się, że sędzia cztery razy z rzędu pokazał atak po bloku, a musieliśmy prosić o challenge, bo tego bloku nie było. Ale to dla nas kolejne doświadczenie, podobnie jak dla trenera Roberto Piazzy, który pierwszy raz w karierze dostał czerwoną kartkę. Sędziemu udało się skraść to widowisko - powiedział na łamach oficjalnej strony klubowej Winiarski.

W meczu z wicemistrzem Włoch gra bełchatowian nie wyglądała źle. Zabrakło jednak koncentracji, ponieważ wiele piłek przegrali po niepotrzebnych błędach. W ataku dobrze grali Mariusz Wlazły i Artur Szalpuk, ale to nie wystarczyło, by zatrzymać Cucine Lube.

Aby awansować do półfinału Klubowych Mistrzostw Świata, PGE Skra musi we wtorek wygrać z Fakiełem Nowy Urengoj. - Od początku wiedzieliśmy, jak ciężka jest to grupa i jak ciężko będzie się grało - mówi Winiarski. - Musimy zaprezentować się naprawdę dobrze i zagrać na wysokim poziomie. Na razie skupiamy się tylko na Nowym Urengoju, a Kazań to na razie odległy temat. Gramy o "być albo nie być" - zakończył.

Transmisja meczu Fakieł Nowy Urengoj - PGE Skra Bełchatów od godziny 20:35 w Polsacie Sport.

MM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie