Liga Mistrzów: Viktoria Pilzno pokonała CSKA w Moskwie

CSKA Moskwa dość niespodziewanie przegrało z Viktorią Pilzno 1:2 w meczu piątej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów. Goście obie bramki zdobyli w drugiej połowie.

Rosjanie mieli jeszcze szansę na awans do fazy pucharowej Ligi Mistrzów, lecz by o tym myśleć musieli najpierw pokonać u siebie Viktorię Pilzno, a następnie Real Madryt na wyjeździe. Okazało się jednak, że już to pierwsze zadanie ich przerosło. Zaczęło się zgodnie z planem, gdyż w dziesiątej minucie rzut karny na gola zamienił Nikola Vlasic. Tuż przed przerwą jedenastkę otrzymali również goście, ale Igor Akinfiejew obronił uderzenie Romana Prochazki.

Nieszczęśliwy wykonawca rzutu karnego zrehabilitował się jednak w drugiej połowie, trafiając do siatki po zagraniu Radima Reznika. W 81. minucie zwycięską bramkę dla gości zdobył Lukas Hejda.

Taki wynik oznacza, że Real Madryt i AS Roma mają już zapewniony awans do kolejnej rundy. CSKA i Viktoria powalczą o miejsce premiowane grą w Lidze Europy.

CSKA Moskwa - Viktoria Pilzno 1:2 (1:0)

Bramki: Vlasic 10 (rz.k.) - Prochazka 56, Hejda 81.

CSKA: Igor Akinfiejew - Georgi Szennikow (46 Dmitri Efremow), Ivan Obljakow (72 Konstantin Kuczajew), Arnor Sigurdsson, Mario Fernandes - Kristijan Bistrovic, Nikola Vlasic - Nikita Czernow, Rodrigo Becao, Kirill Nababkin - Fiodor Czałow (80 Timur Zhamaletdinow).

Viktoria: Ales Hruska - Radim Reznik, Lukas Hejda, Roman Hubnik, David Limbersky (46 Jan Kopic) - Roman Prochazka, Patrik Hrosovsky - Milan Petrżela (70 Milan Havel), Ales Cermak, Jan Kovarik - Tomas Chory (80 Jakub Reznicek).

Żółte kartki: Obljakow, Czałow - Hubnik, Hrosovsky, Kopic.