Plebiscyt PS: Sylwetka Tomasza Bartnika

Inne

Tomasz Bartnik całe życie pracował na złoty medal MŚ. Przed nim igrzyska olimpijskie. Oto sylwetka trzeciego z nominowanych w 84. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski.

Głosuj na Tomasza Bartnika w 84. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski.

 

Jego dyscyplinę amatorsko uprawia w Polsce ponad sto tysięcy osób, a profesjonalnie – niewielki odsetek tej liczby. Powodów jest kilka, przede wszystkim trudności w utrzymaniu się na początku seniorskiej kariery, gdy wszystko trzeba postawić na jedną kartę. Zawodnik Legii Warszawa tak zrobił i dziś zbiera tego owoce. Jest najlepszy na świecie.

 

W wielu krajach Europy sportowcy zajmujący się tą dyscypliną mają status gwiazdy. – Na Zachodzie gdzieniegdzie strzelectwo bywa sportem narodowym. W niemieckim związku zrzeszonych jest 2–2,5 mln osób. Mam dwóch znajomych z Węgier, którzy są tam niemalże bogami. Nie chodzi nawet o to, jak strzelają, a jak są rozpoznawalni w kraju, jak się o nich dba – tłumaczy Bartnik, który niedawno podobnie jak wielu swoich kolegów musiał się poważnie zastanowić, czy z tego zajęcia da się utrzymać.

 

O Tomaszu Bartniku więcej przeczytacie TUTAJ.

A.J., Przegląd Sportowy

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze