PlusLiga: Jeden set to za mało. Pewny triumf ZAKSY w Warszawie

W spotkaniu 9. kolejki PlusLigi ekipa ONICO Warszawa podejmowała na Torwarze lidera tabeli - ZAKSĘ Kędzierzyn-Koźle. Wicemistrzowie Polski tylko w jednym secie pozwolili gospodarzom na nawiązanie walki, wygrywając ostatecznie 3:1.

Mecz w stolicy kraju był bardzo jednostronny, o czym świadczą wyniki poszczególnych partii. Prowadzenie objęli przyjezdni, którzy wygrali różnicą ośmiu punktów. Nieco bardziej wyrównany był drugi set, w którym podopieczni Andrei Gardiniego zwyciężyli "tylko" sześcioma oczkami.

Wydawało się, że rozpędzeni kędzierzynianie pójdą za ciosem i szybko zamkną to spotkanie w trzech odsłonach. W kolejnej partii nastąpił jednak nieoczekiwany zwrot, bowiem do głosu doszli siatkarze dowodzeni przez Stephane'a Antigę. Ich triumf 25:18 pozwalał myśleć warszawskim kibicom, że uda się doprowadzić do tiebreaka. Nic z tego, ponieważ podrażnieni adwersarze wręcz rozgromili ONICO w czwartym secie, pozowalając im na zdobycie zaledwie trzynastu punktów.

MVP spotkania został wybrany Sam Deroo, chociaż przy tak dobrej postawie ZAKSY każdy inny zawodnik zasłużył na to miano. Dzięki temu zwycięstwu ekipa z Opolszczyzny umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli, podczas gdy warszawianie znajdują się na siódmej lokacie.

ONICO Warszawa - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (17:25, 19:25, 25:18, 13:25)

ONICO Warszawa: Antoine Brizard, Bartosz Kwolek, Piotr Łukasik, Rafael Araujo, Graham Vigrass, Andrzej Wrona - Damian Wojtaszek (libero) - Sharone Vernon-Evans, Mateusz Janikowski, Jakub Kowalczyk

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Mateusz Bieniek, Sam Deroo, Łukasz Kaczmarek, Aleksander Śliwka, Benjamin Toniutti, Łukasz Wiśniewski - Paweł Zatorski (libero) - Tomasz Kalembka, Rafał Szymura, Mateusz Sacharewicz, Brandon Koppers, Łukasz Walawender