Lech Cup i Lech Conference przeniesione do hali UAM

Piłka nożna
Lech Cup i Lech Conference przeniesione do hali UAM
fot.

Piątkowa konferencja szkoleniowa Lech Conference i weekendowy turniej Lech Cup zostały przeniesione do hali sportowej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, która mieści się na Morasku przy ulicy Zagajnikowej.

Decyzja o przeniesieniu lokalizacji została podjęta ze względu na zły stan Areny, który w naszej opinii może zagrażać bezpieczeństwu uczestników i widzów zbliżających się wydarzeń. Do klubu dotarła też informacja, że hala przy ul. Reymonta będzie wyłączona z użytku do 17 grudnia.

 

- Informacje na temat stanu Areny spływały do nas od wtorku i były niepokojące, choć z początku szanse na zażegnanie problemów technicznych oceniano na wysokie. Chcemy by Lech Conference i Lech Cup, podobnie jak w poprzednich latach, zostały przeprowadzone sprawnie i bezpiecznie, a infrastruktura, którą dysponuje Uniwersytet im. Adama Mickiewicza nam to gwarantuje. Ważnym aspektem są też komfortowe i dobrze usytuowane miejsca dla publiczności - powiedział Łukasz Borowicz, rzecznik Lecha Poznań.

 

W piątkowej Lech Conference udział weźmie niespełna tysiąc szkoleniowców z kraju i zagranicy. Weekendowy turniej ma międzynarodową obsadę, do Poznania przyjeżdżają drużyny w kategorii wiekowej U-12 z Berlina, Brukseli, Lizbony, Londynu, Pragi i Wiednia.

Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze