Kołesnikow był ważną postacią przed mistrzostwami Europy w 2012 roku, które zorganizowali Polacy oraz Ukraińcy. Był wtedy odpowiedzialny za wiele czynności, m.in. budowę oraz przebudowę stadionów czy lotnisk. Ta praca została doceniona przez UEFA, która wielokrotnie podkreślała jego wielkie poświęcenie oraz rzetelność.

 

Teraz Kołesnikow chciałby, by Polska i Ukraina ponownie ubiegały się o zorganizowanie wielkiej imprezy. Tym razem chodzi jednak o mistrzostwa świata, a do tego duetu miałaby dołączyć Białoruś. Taki pomysł wygłosił podczas spotkania w Zaporożu. Według niego to idealny sposób na zwiększenie popularności tego miasta.

 

Z kim musiałaby ewentualnie walczyć polsko-ukraińsko-białoruska kandydatura? Ze strefy CONMEBOL zainteresowanie wyraża koalicja argentyńsko-urugwajsko-paragwajska. Wszystko jednak zależy od tych ostatnich. Ponadto, swoich sił spróbuje Maroko. Ofertę mają przedstawić również Wyspy Brytyjskie, a turniej miałby odbyć się w Anglii, Szkocji, Walii, Irlandii oraz Irlandii Północnej. Plany mają także Korea Południowa oraz Północna.