Formuła 1: Orlen oficjalnym partnerem Williamsa

Moto

PKN Orlen został oficjalnym partnerem zespołu Williamsa w przyszłorocznym sezonie F1, gdy w teamie tym występować będzie Robert Kubica - poinformowała w czwartek spółka na Twitterze.

"Z dumą informujemy, że PKN ORLEN został Oficjalnym Partnerem zespołu @WilliamsRacing na sezon 2019" - czytamy na Twitterze PKN Orlen.

 

 

O tym, że Kubica w przyszłym roku będzie startował w wyścigach F1 w barwach Williamsa, zakomunikowano w ubiegłym tygodniu na konferencji prasowej w Abu Zabi. Polak, który 7 grudnia skończy 34 lata, podkreślił, że jego powrót jest dowodem na to, iż nie ma rzeczy niemożliwych.

 

Logotyp Orlenu znajdzie się na bolidach oraz kombinezonach zawodników występujących w najbardziej prestiżowych i najpopularniejszych wyścigach świata - Formuły 1 - poinformował w czwartek koncern. PKN Orlen został oficjalnym partnerem zespołu Formuły 1 Williams Martini Racing.

 

- Współpraca PKN Orlen i Williams Martini Racing otwiera nowy rozdział w historii sportów motorowych w Polsce, ale też w budowaniu globalnego zasięgu naszej marki - powiedział prezes PKN Orlen Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie spółki.

 

Przypomniał jednocześnie, Grupa Orlen posiada obecnie aktywa w pięciu krajach Europy i Ameryki Północnej, a jej produkty dostępne są w ponad 90 krajach na całym świecie. "Dbając o budowę międzynarodowej pozycji, poszukujemy również globalnych kanałów komunikacji" - zaznaczył Obajtek.

 

Prezes PKN Orlen wyraził przekonanie, że "zaangażowanie w wyścigi Formuły 1 należy do najskuteczniejszych sposobów promowania marki poprzez sponsoring sportowy". "Nie bez znaczenia pozostaje dla nas także fakt, że w bolidzie Williamsa zasiądzie jedyny w historii Polak, Robert Kubica, któremu chcemy towarzyszyć w jego ponownej drodze na szczyt" – dodał Obajtek.

 

PKN Orlen podał, iż w ramach pakietu sponsorskiego jego logotyp "pojawi się na bolidach Williams Martini Racing, m.in. na tylnym spoilerze, nosie, układzie dolotowym i każdym z lusterek bocznych". "Dodatkowo logotyp koncernu będzie można zauważyć na części podbródkowej kasku kierowców, kombinezonie kierowców i mechaników, a także odzieży personelu zespołu" - wyjaśniła spółka.

 

"Cieszymy się, że mogliśmy związać się z firmą czującą ducha motorsportów, z którą mamy wiele wspólnego. Williams Martini Racing to zaawansowane technologie, innowacje i przede wszystkim najwyższej klasy inżynieria. Wiemy, że dla PKN Orlen te wartości są równie ważne, dlatego wspólnie będziemy walczyć o najwyższe cele – powiedziała, Claire Williams, zastępca szefa zespołu Williams Martini Racing.

"Współpraca między PKN Orlen, a Williams Martini Racing to świetna wiadomość. Nie mogę doczekać się powrotu do F1, jestem dumny, że będę reprezentować Polskę na torach Formuły 1, jeżdżąc bolidem z logotypem naszego narodowego koncernu" – oświadczył Robert Kubica, cytowany w komunikacie koncernu.

 

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze