Kolejni zawodnicy opuszczą Stocznię Szczecin! Co dalej z klubem?

Siatkówka

Bartosz Kurek rozwiązał za porozumieniem stron kontrakt ze Stocznią i nie jest już zawodnikiem klubu ze Szczecina. Na temat tej sytuacji wypowiedzieli się eksperci w studiu Polsatu Sport. Jakie będą dalsze losy szczecińskiej drużyny? Czy zostanie wycofana z PlusLigi, czy też dokończy sezon w zmienionym składzie?

Do rozwiązania umowy Kurka z klubem ze doszło w czwartek rano. Tego samego dnia, o godzinie 19.00 Stocznia ma zaplanowane zaległe spotkanie Plus Ligi z Treflem Gdańsk. Wiadomo już, że bez MVP ostatnich mistrzostw świata w składzie.

 

– Sądzę, że jeszcze dzisiaj kolejnych dwóch zawodników może opuścić klub – przyznał po ogłoszeniu komunikatu prezes Jakub Markiewicz.

 

O sytuacji w klubie ze Szczecina rozmawiali siatkarscy eksperci Polsatu Sport.

 

– Fakt, że Bartosz Kurek jest już zawodnikiem wolnym jest bez wątpienia wydarzeniem. Teraz decyzja należy do niego, do menedżera i klubu, który się o niego stara, a mówi się o bardzo poważnych klubach – powiedział Ireneusz Mazur.

 

– Stało się źle. Kolejni zawodnicy będą opuszczać Stocznię. Czy Stocznia się wycofa, czy też będzie trwać w innym składzie, w składzie młodszym i tańszym. Czy ten klub jest jeszcze do uratowania? Te wszystkie informacje poznamy dopiero w przyszłym tygodniu, kiedy będzie oficjalne stanowisko klubu – stwierdził Jerzy Mielewski.

 

– Do niedobrze dla klubu i dla ligi. To było spore wzmocnienie i warto było patrzeć, jak rozwija się sytuacja jeśli chodzi o stronę sportową. Stocznia grała coraz lepsze spotkania i szkoda, że ta historia może się tak szybko zakończyć – dodał Damian Dacewicz.

 

Dyskusja w załączonym materiale wideo.

RM, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie