NHL: Crosby się popisał, ale Pingwiny poległy

Sidney Crosby potrzebował niespełna sześciu minut na zdobycie trzech bramek, ale jego Pittsburgh Penguins przegrali na wyjeździe 3:6 z Colorado Avalanche w środowym meczu ligi NHL. To było szóste z rzędu zwycięstwo "Lawin".

Gospodarze prowadzili już 3:0, kiedy swój koncert rozpoczął Crosby. 31-latek dwukrotnie trafił w ostatniej minucie drugiej tercji oraz w piątej minucie trzeciej odsłony. To był jego 11. hat-trick w karierze.

Avalanche nie pozwolili jednak rywalom przejąć inicjatywy. Ponownie na prowadzenie wyprowadził ich Gabriel Landeskog, a w końcówce jego zespół dwukrotnie trafił do pustej bramki.

- Nigdy nie jest łatwo, kiedy Sidney się rozkręca. Jest jak nawałnica, ale nam udało się przetrwać - powiedział Nathan MacKinnon, który zakończył spotkanie z golem i trzema asystami.

- Plusem jest to, że po słabym początku się nie poddaliśmy i wróciliśmy do gry. Szkoda, że nie udało się zdobyć chociaż punktu - przyznał Crosby.

Avalanche zajmują drugie miejsce w Konferencji Zachodniej, a od prowadzących hokeistów Nashville Predators maja tylko o punkt mniej.

Penguins natomiast są sklasyfikowani dopiero na 11. pozycji na Wschodzie. Liderem jest Buffalo Sabres, które ma tyle samo punktów co Toronto Maple Leafs. "Szable" minionej nocy odpoczywały, a "Klonowe Liście" wygrały u siebie z San Jose Sharks 5:2. W dobrej formie po kontuzji wrócił Auston Matthews, który dla zwycięzców zdobył dwie bramki i miał jedną asystę.