Plebiscyt PS: Sylwetka Jana Błachowicza

Inne

Jan Błachowicz cieszy się passą czterech zwycięstw i ma realną szansę na bój o mistrzostwo świata UFC.

Głosuj na Jana Błachowicza w 84. Plebiscycie na Najlepszego Sportowca Polski.

 

Tak wysoko na listach potentata światowego MMA, biorąc pod uwagę rywalizację mężczyzn, nie był jeszcze żaden Polak. 35-letni Jan Błachowicz był już sklasyfikowany na trzeciej pozycji w kategorii półciężkiej (93 kg), a obecnie jest czwarty. Cieszynianin, trenujący w Warszawie ze swoim szkoleniowcem Robertem Joczem, wygrał cztery pojedynki z rzędu, co w UFC nie zawsze zdarza się nawet największym gwiazdom.

 

Po dwóch ubiegłorocznych triumfach nad Devinem Clarkiem w Gdańsku i Jaredem Cannonierem w Winnipeg, nasz zawodnik poszedł za ciosem. W marcu w Londynie w wielkim stylu pokonał w rewanżu Jimiego Manuwę, a we wrześniu w Moskwie znów pobił rywala na jego terenie – zmusił do poddania (duszenie w 2. rundzie) Nikitę Kryłowa.

 

Na razie Jan cierpliwie czeka na wynik hitowego rewanżu Jon Jones – Alexander Gustafsson (29 grudnia), na ruch UFC i czempiona (także wagi ciężkiej) Daniela Cormiera, a być może na ofertę boju z trzecim w rankingu Anthonym Smithem. Możliwe, że tylko jedno zwycięstwo dzieli Polaka od pojedynku o mistrzostwo świata.

 

Więcej o Janie Błachowiczu możecie przeczytać TUTAJ.

AŁ, Przegląd Sportowy

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze