Puchar EHF piłkarzy ręcznych: THW Kiel wśród rywali Azotów

Piłka ręczna
Puchar EHF piłkarzy ręcznych: THW Kiel wśród rywali Azotów
fot. Cyfrasport

Jeden z najbardziej utytułowanych niemieckich zespołów THW Kiel będzie jednym z grupowych rywali piłkarzy ręcznych Azotów Puławy w rozgrywkach Pucharu EHF. Grupę D uzupełniają: Fraikin BM Granollers (Hiszpania) i GOG Svendborg (Dania). Losowanie odbyło się w Wiedniu.

Puławianie, dzięki zwycięstwu w dwumeczu z islandzkim Selfoss Handbolti (33:26 i 27:28), drugi raz z rzędu wywalczyli awans do fazy grupowej tych rozgrywek.

 

Wśród 16 zespołów, które znalazły się w tej fazie rozgrywek po trzech przedstawicieli mają Hiszpania i Niemcy, po dwie ekipy Dania i Węgry, a po jednej drużynie Chorwacja, Francja, Macedonia, Polska, Portugalia i Rumunia. W związku z tym przyjęto taką zasadę podczas losowania w Wiedniu, żeby zespoły z jednego kraju nie trafiały do jednej grupy.

 

Pierwsza runda fazy grupowej Pucharu EHF rozegrana zostanie 9 i 10 lutego, a ostatnia 30-31 marca 2019 roku. Po dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do ćwierćfinału.

 

W poprzednim sezonie Puchar EHF zdobył niemiecki zespół Fuechse Berlin, który w finale w Magdeburgu pokonał francuski Saint-Raphael Var Handball 28:25.

 

Azoty w swoim dziewiątym sezonie w europejskich pucharach po raz drugi awansowały do fazy grupowej. Przed rokiem zajęły trzecie miejsce w grupie D.

 

Wyniki losowania:

 

Grupa A: Fuechse Berlin (Niemcy), Naturhouse La Rioja (Hiszpania), Saint Raphael Var HB (Francja), Balatonfuredi KSE (Węgry)

Grupa B: TSV Hannover-Burgdorf (Niemcy), Grundfos Tatabanya (Węgry), Eurofarm Rabotnik (Macedonia), RK Nexe Nasice (Chorwacja)

Grupa C: FC Porto (Portugalia), Team Tvis Holstebro (Dania), Liberbank C. Encantada (Hiszpania), Dobrogea Sud Konstanca (Rumunia)

Grupa D: Fraikin BM Granollers (Hiszpania), KS Azoty Puławy, THW Kiel (Niemcy), GOG Svendborg (Dania)

AŁ, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze