Alpejski PŚ: Schmidhofer wygrała zjazd w Lake Louise

Austriaczka Nicole Schmidhofer wygrała zjazd alpejskiego Pucharu Świata w kanadyjskim Lake Louise. Wyprzedziła Szwajcarkę Michelle Gisin i Niemkę Kirę Weidle. Polki nie startowały.

Wyniki piątkowego zjazdu, pierwszej szybkościowej konkurencji w tym sezonie, można uznać za niespodziewany. Wprawdzie Schmidhofer to aktualna mistrzyni świata w supergigancie, ale jej sukces z Sankt Moritz był sensacją. W Lake Louise odniosła pierwsze pucharowe zwycięstwo w karierze. 29-letnia Austriaczka o 0,14 s wyprzedziła Gisin i o 0,5 s Weidle, która po raz pierwszy stanęła na podium zawodów PŚ.

W klasyfikacji generalnej PŚ zdecydowanie prowadzi obrończyni Kryształowej Kuli Amerykanka Mikaela Shiffrin, która w piątek zajęła miejsce pod koniec pierwszej dziesiątki.

W sobotę alpejki czeka kolejny zjazd, a na niedzielę zaplanowano supergigant.