KSW 46: Khalidov z Narkunem unikają się jak ognia!

Sporty walki

Za nami tzw. wczesne ważenie uczestników KSW 46. Z grona 18 zawodników walczących w sobotę na gali KSW 46 w Gliwicach, jedynie Roman Szymański miał problemy z wagą. Rywal Daniela Torresa przekroczył dozwolony limit (65,8 kg). Waga pokazała 67,2! Oznacza to że Szymański straci aż 30 % swojego wynagrodzenia, które trafi na konto Brazylijczyka. Głowni bohaterowie gali - Mamed Khalidov i Tomasz Narkun unikają się jak ognia.

Ważenie zawodników przebiegało sprawnie, a obecni na miejscu ratownicy medyczni praktycznie nie mieli nic do roboty, ale jak zwykle czuwali nad przebiegiem ceremonii. Nie jest to żaden zabieg marketingowy, a zwykła konieczność. Dla większości fighterów zbijanie wagi zawsze jest sporym wyzwaniem. Niektórzy doprowadzają swoje organizmy na skraj wyczerpania, "robiąc" limit.

 

Ostra dieta dla kilku z nich kończyła się z chwilą wejścia na wagę w piątek, zaraz po godzinie 10.00. Wcześniej nie było mowy o "normalnym" śniadaniu, dlatego Ci którzy zważyli się jako pierwsi, z miejsca ruszyli do sali, gdzie serwowano hotelowy, poranny posiłek. Kucharze i kelnerzy wyjątkowo dla nich przedłużyli serwowanie jedzenia.

 

Jeszcze w piątek wszyscy bohaterowie ostatniej gali federacji KSW w tym roku spotkają się w małej Hali Areny Gliwice. Tam właśnie dokona się oficjalna ceremonia ważenia, zorganizowana głównie z myślą o kibicach.

 

Większość obserwatorów zastanawia się, jak wypadną uczestnicy walki wieczoru. Mamed Khalidov i Tomasz Narkun unikają się jak ognia. W ostatnich dniach ich relacje wyraźnie się popsuły.

 

Rewanżowa walka oby fighterów wzbudza ogromne zainteresowanie. Hala w Gliwicach jest wyprzedana. Na trybunach zasiądzie 15 tysięcy widzów. Marcowe, pierwsze starcie wygrał Narkun, po błędzie Khalidova. Teraz wszystko wskazuje na to, że ambicja i wola wygranej jest ponad duchem czystego sportu.

 

Doszło nawet do tego, że w wywiadach obaj zaczęli się obrażać! Nie zmienia to jednak faktu, że w piątek, kilkanaście minut po godzinie 18.00, będą jednak musieli sobie spojrzeć w oczy. Czy tylko na wymianie spojrzeń się skończy? Tego na razie nie wie nikt!

 

Wyniki ważenia:

92 kg.: Tomasz Narkun (91,9) vs. Mamed Khalidov (91,3)

 

Co-main event:

65,8 kg.: Mateusz Gamrot (65,5) vs. Kleber Koike Erbst (65,7)

 

Pozostałe:

65,8 kg.: Marcin Wrzosek (66,0) vs. Salahdine Parnasse (66,1)

(CW) 80 kg.: Roberto Soldic (79,9) vs. Vinicius Bohrer (78,2)

65,8 kg.: Roman Szymański () vs. Daniel Torres (66,2)
70,3 kg.: Grzegorz Szulakowski (70,5) vs. Marian Ziółkowski (70,6)
70,3 kg.: Artur Sowiński (70,6) vs. Kamil Szymuszowski (70,5)
61,2 kg.: Antun Racic (61,3) vs. Sebastian Przybysz (60,9)
77,1 kg.: Krystian Kaszubowski (77,2) vs. Michał Michalski (77,4)

 

Tolerancja wynosi 0,5 kg. Nie dotyczy walki o pas mistrzowski.

 

Na transmisję oficjalnej ceremonii ważenia przed KSW 46 zapraszamy do Polsatu Sport i na Polsatsport.pl od godziny 18:00.

 

 

Paweł Wójcik z Gliwic, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze