Igor Marczak: Roberto, powiedz nam o swoich przygotowaniach do walki z Viniciusem Bohrerem?

 

Roberto Soldić: Do tej konkretnej były one akurat przeprowadzone w dużym pośpiechu, ale jestem dobrze przygotowany, czuję świeżość i mam nadzieję, że w sobotę zaprezentuję się dobrze.

 

Czy istniała możliwość, by pojedynek odbył się w kategorii półśredniej?

 

Szczerze mówiąc bardzo lubię bić się w kategorii do 77 kg, jednak jestem coraz starszy i nie wiem, w jakiej wadze będę walczył następnym razem. Może będzie to -84 kg, bo zbijanie wagi jest dla mnie zawsze niesamowicie ciężkie. Pojedynek z Viniciusem odbędzie się w catchweightcie do 80 kg i będzie to dla mnie nowość.

 

Zdążyłeś odpocząć już po walce z Dricusem du Plessisem? To będzie już twój czwarty pojedynek w ciągu dwunastu miesięcy...

 

Nie byłem specjalnie zmęczony. Jestem w dobrej formie, w trakcie sparingów wszystko wyglądało tak, jak powinno i nie zdążyłem doprowadzić organizmu do roztrenowania po ostatniej walce. Co prawda, miałem kilka drobnych kontuzji, ale szybko je wyleczyłem i odpoczynek zajął mi tylko trzy tygodnie. Pojedynek z Bohrerem jest za to dla mnie świetną opcją - nigdy wcześniej nie walczyłem z Brazylijczykiem i chcę pokazać, że mogę bić się z każdym zawodnikiem na tej planecie.

 

Jak oceniasz przygotowania pod okiem Roberta Złotkowskiego i Roberta Jocza?

 

Bardzo spodobała mi się "stara szkoła" MMA trenera Jocza, a Robert Złotkowski poprawił z kolei moją stójkę, pracę nóg oraz ruchy głową. W Polsce czuję się już jak w domu i na pewno pomaga mi to, że mam tu wielu kapitalnych sparingpartnerów w mojej wadze. Odpowiada mi również klimat, jedzenie i wszystkie pozostałe aspekty.

 

Będziesz dobrze przygotowany pod względem walki w parterze?

 

Bohrer jest Brazylijczykiem i podobnie jak większość jego rodaków startujących w MMA ma czarny pas w jiu-jitsu. W Kanadzie zdarzyło mi się jednak trenować ze świetnymi "parterowcami" i nie zawsze mogli mnie skończyć. Sobotni pojedynek nie będzie rozgrywany tylko w tej płaszczyźnie, więc będę koncentrował się na pełnym warsztacie wszechstylowej walki wręcz.

 

Planujesz w przyszłości przejść do kategorii średniej?

 

Owszem, ale nie zakładam sobie sztywnych ram czasowych. Nie wiem czy nastąpi to za rok, za dwa, czy za trzy. Zbicie każdego kilograma "boli" i gdy nie mogę pić i jeść czuję się bardzo słabo. Na razie koncentruję się na naładowaniu baterii i walce z Bohrerem.

 

Cała rozmowa z Roberto Soldiciem w załączonym materiale wideo.

 

Jak zamówić galę KSW 46 w Cyfrowym Polsacie?

 

Dostęp do gali w systemie PPV w cenie 40 zł mogą zamówić abonenci i użytkownicy Cyfrowego Polsatu korzystający z dekoderów satelitarnych HD.

 

Zamówienia można składać za pomocą jednego z trzech kanałów:

  • przez SMS o treści: numer karty dekodera.WALKA wysłany na nr 7043,
  • w internetowym Centrum Obsługi Klienta na www.icok.cyfrowypolsat.pl,
  • w telefonicznym Centrum Obsługi Klienta: 801 00 50 50.

Zamówienia będą przyjmowane aż do momentu rozpoczęcia walki głównej, ale ze względów technicznych platforma gwarantuje dostęp do wydarzenia dla zamówień złożonych do godziny 18.00 w dniu gali. Potwierdzenie nadania dostępu będzie można znaleźć od 16 listopada na kanale 222.

 

Abonenci Cyfrowego Polsatu mogą skorzystać z dogodnych form płatności:

  • portmonetki, gdzie opłata za PPV zostanie doliczona do najbliższego rachunku za usługi Cyfrowego Polsatu,
  • przedpłaty realizowanej z wolnych środków zgromadzonych na koncie abonenckim,
  • e-płatności.

Jak obejrzeć walkę Khalidov vs Narkun w IPLI?

 

Walkę rewanżową Narkun vs Khalidov i inne pojedynki zbliżającej się gali KSW 46 w systemie PPV, na żywo i w HD będą mogli obejrzeć także internauci za pośrednictwem IPLI – największego serwisu rozrywki internetowej – na www.ipla.tv oraz dzięki aplikacji IPLA na: komputerach z systemem Windows, wybranych Smart TV, urządzeniach Netia Player oraz urządzeniach mobilnych z systemem Android, iOS oraz Windows Phone. Wydarzenie w jakości HD będzie dostępne dla użytkowników z terytorium Polski w cenie 40 zł. Zamówienia można składać na stronie www.ipla.tv, a płatności realizować drogą elektroniczną – kartą płatniczą lub przelewem.

 

Karta walk

 

Mamed Khalidov − Tomasz Narkun

Mateusz Gamrot − Kleber Koike Erbst

Marcin Wrzosek − Salahdine Parnasse
Roberto Soldić - Vinicius Bohrer

Roman Szymański − Daniel Torres
Gracjan Szulakowski − Marian Ziółkowski

Artur Sowiński − Kamil Szymuszowski

Antun Račić − Sebastian Przybysz
Krystian Kaszubowski − Michał Michalski