Fortuna 1 Liga: Przełamanie Wigier Suwałki

W meczu 21. kolejki Fortuna 1 Ligi piłkarze Chrobrego Głogów przegrali z Wigrami Suwałki 0:2. Podopieczni trenera Ariela Jakubowskiego przełamali się po serii... jedenastu meczów bez zwycięstwa.

W pierwszej połowie spotkania nie brakowało klarownych akcji i sytuacji podbramkowych. Najciekawiej było w ostatnich minutach tej części gry. W 44. minucie po kapitalnej akcji piłkarzy Wigier i strzale Roberta Bartczaka kapitalną interwencją popisał się Mateusz Abramowicz. Już w doliczonym czasie gry bramkarzowi Chrobremu dopisało szczęście. Po strzale Kamila Sabiłło z linii pola karnego piłka odbiła się  przed Abramowiczem, który z kłopotami zdołał sparować ją na poprzeczkę.

W drugiej połowie pierwsi bramkową szansę mieli przyjezdni, gdy w 63. minucie przymierzył zza pola karnego Bartczak, a bramkarz Chrobrego zdołał wybić piłkę. Chwilę później do głosu doszli gospodarze. Damian Sędziak znalazł się w dogodnej sytuacji, ale Hieronim Zoch obronił. Potem, po strzale Bartosza Machaja wyręczył go obrońca.

W 75. minucie padła jedyna bramka tego spotkania. Bartczak, po solowej akcji przed polem karnym rywali, popisał się kapitalnym uderzeniem, którym zaskoczył bramkarza gospodarzy. W doliczonym czasie gry, po podaniu z głębi pola, w sytuacji sam na sam z bramkarzem gospodarzy znalazł się rezerwowy Bartosz Bida i wykorzystał tę szansę, ustalając wynik meczu na 0:2.

Chrobry Głogów – Wigry Suwałki 0:2 (0:0)

Bramki: Bartczak 75, Bida 90+2

Chrobry: Mateusz Abramowicz - Przemysław Stolc, Oskar Repka, Daniel Wajsak, Jarosław Ratajczak - Szymon Nowicki (46. Bartosz Machaj), Szymon Drewniak, Michał Pawlik, Michał Borecki (46. Damian Sędziak), Serhij Napołow - Konrad Kaczmarek (71. Damian Kowalczyk)

Wigry: Hieronim Zoch - Piotr Kwaśniewski, Adrian Piekarski, Arkadiusz Najemski, Adrian Karankiewicz - Bartosz Olszewski (60. Bartosz Bida), Martin Adamec, Damian Pawłowski, Robert Bartczak - Filip Karbowy (78. Dawid Polkowski), Kamil Sabiłło (90. Bartosz Mroczek)

Żółte kartki: Borecki, Repka - Karbowy, Bartczak, Sabiłło

W ramach akcji charytatywnej "Fortuna za gole" sponsor tytularny rozgrywek Fortuna 1 Liga przekazuje w ten weekend 2000 zł za każdą bramkę strzeloną na pierwszoligowych boiskach na rzecz Antosia Faberskiego, podopiecznego Fundacji Polsat.