UFC Fight Night: Dos Santos - Tuivasa. Transmisja w Polsacie Sport

Sporty walki
UFC Fight Night: Dos Santos - Tuivasa. Transmisja w Polsacie Sport
fot. UFC

W walce wieczoru gali UFC Fight Night w Adelajdzie rękawice skrzyżują Junior dos Santos (19-5, 13 KO, 1 SUB) oraz Tai Tuivasa (8-0, 7 KO). Obaj zawodnicy dysponują piekielnie mocnymi uderzeniami, którymi w przeszłości wielokrotnie już posyłali przeciwników na matę. Jak będzie tym razem? W wydarzeniu weźmie również udział reprezentant Polski Salim Touahri (10-2, 6 KO, 2 SUB). Transmisja gali UFC Fight Night dos Santos - Tuivasa w Polsacie Sport.

Zaplanowana na 2 grudnia gala będzie drugą w historii amerykańskiej federacji, która odbędzie się w Adelajdzie. Szlak został przetarty w maju 2015 roku za sprawą wydarzenia, którego głównym daniem był pojedynek Stipe Miocicia (18-3, 14 KO) i Marka Hunta (13-13, 10 KO), wygrany wówczas przez pierwszego z wymienionych.

 

Tym razem w walce wieczoru również spotkają się zawodnicy kategorii ciężkiej. Dos Santos to także były rywal Miocicia, z którym przegrał na gali UFC 211 w maju 2017 roku. Tym razem postara się on zepsuć laurkę niepokonanenu w zawodowej karierze MMA Tuivasie, który ma obecnie na swoim koncie trzy zwycięstwa z rzędu w największej amerykańskiej organizacji wszechstylowej walki wręcz.

 

W co-main evencie zobaczymy wspomnianego wcześniej Hunta. Walka z Justinem Willisem (7-1, 4 KO) może być dla Nowozelandczyka ostatnią szansą, po porażkach z Curtisem Blaydesem (10-2, 8 KO) oraz Alexeyem Oleynikiem (57-11-1, 8 KO, 45 SUB) na pozostanie w organizacji kierowanej przez Danę White'a.

 

Najbardziej istotnym wydarzeniem z punktu widzenia polskich kibiców będzie wejście do oktagonu Touahriego (10-2, 6 KO, 2 SUB). Pochodzący z Krakowa 29-latek zmierzy się z Keitą Nakamurą (33-9-2-1NC, 6 KO, 17 SUB) i będzie to dla niego drugi występ w ośmiokątnej klatce. Będzie to też pierwsza walka Touahriego po ponad rocznej przerwie. Co prawda, posiadający algierskie korzenie Polak miał walczyć na gali w Liverpoolu z Bradleyem Scottem, ale ostatecznie do tego pojedynku nie doszło ze względu na kontuzję "Grizzly'ego".

 

UFC Fight Night w Adelaide walka wieczoru:

 

265 lbs.: Junior dos Santos vs. Tai Tuivasa

 

Karta główna:

 

205 lbs.: Tyson Pedro vs. Mauricio Rua
265 lbs.: Mark Hunt vs. Justin Willis
170 lbs.: Tony Martin vs. Jake Matthews
135 lbs.: Suman Mokhtarian vs. Sodiq Yusuff
205 lbs.: Paul Craig vs. Jim Crute

 

Karta wstępna:

 

170 lbs.: Alexey Kunchenko vs. Yushin Okami
125 lbs.: Ben Nguyen vs. Wilson Reis
170 lbs.: Keita Nakamura vs. Salim Touahri
125 lbs.: Kai Kara-France vs. Elias Garcia

 

Karta przedwstępna:

 

155 lbs.: Christos Giagos vs. Mizuto Hirota
155 lbs.: Alex Gorgees vs. Damir Ismagulov

 

Transmisja gali UFC Fight Night: Dos Santos vs Tuivasa w nocy z soboty na niedzielę, 1/2 grudnia, od godziny 02:00 w Polsacie Sport.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze