UFC TUF 28 Finale: Udany debiut siostry rywalki Jędrzejczyk

Sporty walki

Siostra Walentiny Shevchenko (15-3, 4 KO, 7 SUB), kolejnej rywalki Joanny Jędrzejczyk (16-2, 4 KO, 1 SUB), Antonina (7-0, 2 KO), od zwycięstwa rozpoczęła swoją przygodę z organizacją UFC. W debiucie na gali The Ultimate Fighter 28: Heavy Hitters Finale pokonała Ji Yeon Kim (8-2, 1 KO, 3 SUB).

Już 8 grudnia na gali UFC 231 "JJ" zmierzy się z Valentiną Shevchenko. W nocy z piątku na sobotę udany debiut w największej amerykańskiej organizacji wszechstylowej walki wręcz odnotowała siostra reprezentującej Peru zawodniczki Antonina. Kirgizka pokonała w Las Vegas na punkty reprezentantkę Korei Ji Yeon Kim.

 

Shevchenko dysponowała sporą przewagą zasięgu i wykorzystywała ten atut, by trzymać przeciwniczkę na dystans, raz po raz trafiając Koreankę. Po jednej z wymian sama była bliska osunięcia się na matę, jednak przetrwała chwilowy kryzys i przycisnęła przeciwniczkę do siatki oktagonu. Pod koniec pierwszej rundy trafiła dwoma ciosami i udało jej się nawet doprowadzić do obalenia.

 

W drugiej partii podkreśliła swoją przewagę techniczną nad "Płonącą Pięścią" umiejętnie ją kontrując. W trzeciej przechwyciła kopnięcie i powaliła przeciwniczkę na deski, gdzie próbowała wyprowadzać ciosy, jednak napotkała na umiejętny klincz ze strony rywalki. Po podniesieniu pozycji udało jej się również trafić kolanem w głowę Koreanki, czym zaakcentowała swoją dominację.

 

Ostatecznie sędziowie jednogłośnie orzekli o zwycięstwie Shevchenko , w związku z czym starsza siostra Walentiny pozostaje niepokonana w zawodowej karierze MMA.

AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze