Alpejski PŚ: Luitz wygrał slalom gigant w Beaver Creek

Niemiec Stefan Luitz wygrał slalom gigant alpejskiego Pucharu Świata w amerykańskim Beaver Creek. To jego pierwsze zwycięstwo w karierze. Drugie miejsce zajął Austriak Marcel Hirscher, a niespodziewanie na trzecim stopniu podium stanął Szwajcar Thomas Tumler.

Gigant w Beaver Creek miał zaskakujący przebieg. 26-letni Luitz sześciokrotnie stawał na podium pucharowych zawodów, ale jeszcze nigdy na najwyższym stopniu. Po pierwszym przejeździe zaledwie o 0,15 s wyprzedzał najlepszego alpejczyka ostatniej dekady Hirschera, który w niedzielę miał szansę odnieść 60. pucharowe zwycięstwo w karierze. Niemiec wytrzymał jednak presję i o 0,14 s wyprzedził siedmiokrotnego zdobywcę Kryształowej Kuli.

Sensacją dnia była postawa 29-letniego Tumlera. Startujący z odległym numerem Szwajcar po pierwszym przejeździe był 21., co już mógł uznać za sukces. W drugim był jednak zdecydowanie najszybszy i zdołał wspiąć się na podium.

W klasyfikacji generalnej PŚ prowadzi Austriak Franz Max, który w niedzielę nie startował.