Finał KMŚ 2018: Cucine Lube Civitanova – Trentino Volley. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
Finał KMŚ 2018: Cucine Lube Civitanova – Trentino Volley. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

W finale Klubowych Mistrzostw Świata 2018 dojdzie do starcia dwóch włoskich drużyn. Siatkarze Trentino Volley zmierzą się z Cucine Lube Civitanova. Ekipa Lube – finalista poprzedniej edycji – nigdy jeszcze nie wygrała KMŚ. Drużyna Trentino triumfowała w tej imprezie czterokrotnie. Transmisja meczu finałowego KMŚ 2018: Cucine Lube Civitanova – Trentino Volley w Polsacie Sport od godziny 20.30.

Siatkarze Lube w pierwszej części turnieju grali w płockiej Orlen Arenie. W pierwszym spotkaniu pokonali obrońców trofeum Zenit Kazań (3:2), w drugim uporali się z PGE Skrą Bełchatów (3:1) i tym zwycięstwem przypieczętowali awans do fazy finałowej. Na zakończenie fazy grupowej pewnie wygrali z Fakiełem Nowy Urengoj (3:0). W rozegrany w Częstochowie półfinale pokonali 3:1 Asseco Resovię.

 

Drużyna Trentino w pierwszej części KMŚ grała w rzeszowskiej hali Podpromie i podobnie jak Lube zakończyła grupowe zmagania na pierwszym miejscu. Pokonali irański Khatam Ardakan (3:0), Asseco Resovię (3:0), a jedynego seta stracili w konfrontacji z Sadą Cruzeiro. W półfinale pokonali Fakieł Nowy Urengoj 3:1.

 

Trentino Volley to najbardziej utytułowany zespół w historii KMŚ. Ma na koncie cztery triumfy wywalczone w latach 2009–12, a do tego dwukrotnie wywalczył brąz (2013, 2016). Siatkarze Lube mają na koncie srebro wywalczone przed rokiem w Krakowie, gdy w finale przegrali z Zenitem Kazań 0:3.

 

Transmisja meczu finałowego KMŚ 2018: Cucine Lube Civitanova – Trentino Volley w Polsacie Sport od godziny 20.30.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze