Fortuna 1 Liga: Już 38 tysięcy złotych zebranych dla Antosia!

Piłka nożna

Piłkarze klubów Fortuna 1 Ligi w ten weekend grają dla podopiecznego Fundacji Polsat Antosia Faberskiego. Każdy strzelony gol jest wart 2000 złotych. W niedzielę zdobyto kolejne pięć bramek, a to oznacza, że udało się zebrać już 38 000 złotych! To nie koniec, bo w poniedziałek odbędzie się spotkanie Chojniczanka - GKS Jastrzębie.

W ramach akcji charytatywnej "Fortuna za gole" sponsor tytularny rozgrywek Fortuna 1 Liga przekazuje w ten weekend 2000 zł za każdą bramkę zdobytą na pierwszoligowych boiskach na rzecz Antosia Faberskiego, podopiecznego Fundacji Polsat. W sobotę piłkarze do siatki trafiali 14 razy, w niedzielę dołożyli do tego 5 trafień, co oznaczało, że łącznie strzelili 19 goli. Tym samym udało się zebrać 38 tysięcy złotych.

 

W poniedziałek zostanie rozegrany ostatni mecz kolejki Chojniczanka Chojnice - GKS Jastrzębie, który nie doszedł w niedzielę do skutku ze względu na zły stan murawy w Chojnicach. Dlatego kwota zebrana dla Antosia może jeszcze ulec zmianie.

 

9-letni Antoś urodził się z zespołem Aperta. Jest to choroba genetyczna objawiająca się szeregiem wad wrodzonych. Obecnie chłopiec jest już po kilku operacjach, przed nim kolejny poważny zabieg polegający na oddzieleniu kości środkowej części twarzy od czaszki.

 

- Pomoc chorym dzieciom leży u podstaw działania Fundacji Polsat. Każdego miesiąca przyznajemy około 200 dotacji przeznaczonych na leczenie i rehabilitację dzieci. Mamy pod opieką także dzieci, których koszt leczenia jest bardzo wysoki, jak u Antosia. W ciągu dziewięciu lat Antoś miał już pięć operacji ratujących jego życie, czeka na kolejną w Stanach Zjednoczonych. Dzięki ludziom o dobrym sercu i akcjom takim jak "Fortuna za gole" możemy zmienić świat Antosia na lepszy - powiedziała Krystyna Aldridge-Holc, Prezes Fundacji Polsat.

 

Wyniki sobotnich i niedzielnych meczów 21. kolejki Fortuna 1 Ligi:

 

Warta Poznań – Puszcza Niepołomice 2:0 (0:0)
Bramki: Robert Janicki 83, Łukasz Spławski 90

 

Chrobry Głogów – Wigry Suwałki 0:2 (0:0)
Bramki: Robert Bartczak 75, Bartosz Bida 90

 

Bruk-Bet Termalica Nieciecza – GKS Tychy 3:1 (1:0)

Bramki: Roman Gergel 31 (k), Florin Purece 48, Jacek Kiełb 90 – Łukasz Grzeszczyk 64

 

Garbarnia Kraków – Podbeskidzie Bielsko-Biała 0:2 (0:1)
Bramki: Łukasz Sierpina 23, Marcin Cabaj 75 (s)

 

Stomil Olsztyn – ŁKS Łódź 2:2 (1:1)
Bramki: Lukas Kuban 25, Tomasz Zając 87 – Wojciech Łuczak 17, Maciej Wolski 49

 

Odra Opole - Raków Częstochowa 0:2 (0:0)
Bramki: Tomas Petrasek 68, Petr Schwarz 85

 

GKS Katowice - Sandecja Nowy Sącz 0:0

 

Stal Mielec - Bytovia Bytów 2:1 (2:1)
Bramki: Bartosz Nowak 36, Josip Soljic 44 - Mateusz Kuzimski 15

psl, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie