Fortuna 1 Liga: Opole zdobyte przez lidera

Raków Częstochowa w tym sezonie łamie nie ma sobie równych w Fortuna 1 Lidze. Tym razem lider zdobył bardzo trudny teren w Opolu, wygrywając z Odrą 2:0. Gole dla gości strzelali Tomas Petrasek i Petr Schwarz.

Raków przystępował do niedzielnego spotkania po sześciu wygranych meczach z rzędu, a goryczy porażki nie zaznał od 17 kolejek, gdy przegrał z Chojniczanką! Odra przegrała z kolei cztery razy z rzędu, a w ostatnich ośmiu kolejkach tylko raz zdobyła komplet punktów. U siebie opolanie przegrali jednak tylko dwa spotkania i to był na pewno sygnał ostrzegawczy dla piłkarzy lidera Fortuna 1 Ligi z Czestochowy.

Pierwsza połowa nie przyniosła wielu fajerwerków, a na te musieliśmy czekać dopiero do drugich czterdziestu pięciu minut. W 68. minucie błąd popełnił bramkarz Odry Tobiasz Weinzettel, który źle wybijał piłkę dośrodkowaną z prawej strony boiska. Futbolówka została sparowana wprost pod nogi Tomasa Petraska, który bez skrupułów skierował ją do pustej bramki.

Odra próbowała odpowiedzieć, ale ostatnie słowo należało do gości z Częstochowy. Sędzia Tomasz Wajda z Żywca przyznał rzut karny po wątpliwym faulu Rafała Brusiły na Szymonie Lewickim, a do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Petr Schwarz. Czeski pomocnik, który w obecnym sezonie gra pierwsze skrzypce w ekipie lidera, ustalił zaś wynik spotkania na 0:2. Dzięki zwycięstwu Raków znowu odskoczył ŁKS-owi na 11 punktów.

Odra Opole - Raków Częstochowa 0:2 (0:0)

Bramki: Petrášek 68, Schwarz 85 (k)

Odra: Tobiasz Weinzettel - Patryk Janasik, Paweł Baranowski, Serafin Szota, Rafał Brusiło - Krzysztof Janus (84. Tomáš Mikinič), Jakub Habusta (22. Piotr Żemło), Sebastian Bonecki, Jakub Moder, Mariusz Rybicki (84. Marcin Wodecki) - Szymon Skrzypczak

Raków: Michał Gliwa - Tomáš Petrášek, Andrzej Niewulis, Kamil Kościelny - Piotr Malinowski, Marcin Listkowski, Petr Schwarz, Maciej Domański (57. Miłosz Szczepański), Mateusz Zachara (73. Adam Radwański), Patryk Kun - Szymon Lewicki (89. Sebastian Musiolik)

Żółte kartki: Baranowski, Bonecki, Moder, Mikinič - Petrášek, Niewulis.

W ramach akcji charytatywnej "Fortuna za gole" sponsor tytularny rozgrywek Fortuna 1 Liga przekazuje w ten weekend 2000 zł za każdą bramkę strzeloną na pierwszoligowych boiskach na rzecz Antosia Faberskiego, podopiecznego Fundacji Polsat.