Hit dla Feyenoordu Rotterdam! Pierwsza porażka PSV Eindhoven

W szlagierze 14. kolejki Eredivisie Feyenoord Rotterdam pokonał u siebie PSV Eindhoven 2:1. Dla gości, wygrywających do tej pory mecz za mecze, była to pierwsza ligowa porażka w sezonie.

Gospodarze otworzyli wynik w 28. minucie, wyprowadzając podręcznikowy kontratak spod własnej bramki. Steven Berguis zagrał do Nicolaia Jorgensena i chwilę później ten drugi pokonał bramkarza strzałem zza szesnastki. Minęło pięć minut i było już 2:0. Tym razem uderzeniem z dystansu popisał się Sam Larsson, nie dając większych szans Jeroenowi Zoetowi. Piłkarzy PSV Eindhoven tego dnia stać było tylko na honorową bramkę, którą po podaniu Ericka Gutierreza i zgubieniu obrońcy zdobył Steven Bergwijn.

Podopieczni Giovanniego van Bronckhorsta są ostatnio w bardzo dobrej formie. Biorąc pod uwagę Eredivisie i Puchar Holandii, odnieśli cztery zwycięstwa z rzędu.

Feyenoord Rotterdam – PSV Eindhoven 2:1 (2:0)

Bramki: Jorgensen 28, Larsson 33 – Bergwijn 72

Feyenoord Rotterdam: Justin  Bijlow – Jerry St. Juste, Sven van Beek, Jan-Arie van der Heijden, Tyrell Malacia – Jens Toornstra, Jordie Clasie (68. Yassin Ayoub), Tonny Vilhena – Steven Berghuis, Nicolai Jorgensen (44. Dylan Vente), Sam Larsson

PSV Eindhoven: Jeroen Zoet – Denzel Dumfries, Daniel Schwaab, Nick Viergever, Jose Angel Esmoris Tasende – Pablo Rosario, Gaston Pereiro (47. Donyell Malen), Jorrit Hendrix (68. Erick Gutierrez) – Hirving Lozano, Luuk de Jong,Steven  Bergwijn