KMŚ: Asseco Resovia - Fakieł Nowy Urengoj. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
KMŚ: Asseco Resovia - Fakieł Nowy Urengoj. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

Asseco Resovia zagra w niedzielę z Fakiełem Nowy Urengoj w meczu o trzecie miejsce klubowych mistrzostw świata. Drużyna z Rzeszowa debiutuje w tych rozgrywkach i ma szansę walczyć piąty medal KMŚ dla polskiej siatkówki. Transmisja rozgrywanego w Częstochowie spotkania o godzinie 17.30 w Polsacie Sport. Przedmeczowe studio już od godziny 17.00.

Awans rzeszowian do czołowej czwórki klubowego mundialu można uznać za niespodziankę. W półfinale przegrali z faworytem całej imprezy - Cucine Lube Civitanova 1:3. Na koniec czeka ich pojedynek z Fakiełem, który - tak jak oni - debiutuje w tym turnieju, a udział w bieżącej edycji zyskał za sprawą przyznanej przez organizatorów tzw. dzikiej karcie.

 

- Spróbujemy powalczyć o brązowy medal - zapowiada kapitan Resovii Marcin Możdżonek.

 

W tym spotkaniu dojdzie do pojedynku rodzinnego. Wśród podopiecznych trenera Ghoerghe Cretu jest amerykański rozgrywający 31-letni Kawika Shoji, a w zespole z Rosji występuje na libero jego dwa lata młodszy brat - Erik.

 

KMŚ odbywają się od 1989 roku, ale z przerwą w latach 1993-2008. Polskie drużyny czterokrotnie stanęły na podium. Skra w latach 2009 i 2010 sięgnęła po wicemistrzostwo, a sześć lat temu zdobyła brąz. Srebrny medal w 2011 roku wywalczył zaś Jastrzębski Węgiel.

 

O godz. 20.30 w Częstochowie rozpocznie się finał, który będzie wewnętrzną sprawą dwóch utytułowanych ekip - nazywanego "dream teamem" Cucine Lube Civitanova oraz Trentino Volley. Pierwsza z drużyn z Italii to finalista poprzedniej edycji, której jeszcze nigdy nie udało się wygrać Klubowych Mistrzostw Świata. Zespół z Trydentu dokonał tego cztery razy, a dwukrotnie wywalczył brąz. To spotkanie także będziemy transmitować w Polsacie Sport.

 

Transmisja meczu Asseco Resovia - Fakieł Nowy Urengoj w Polsacie Sport od godziny 17.30

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie