Serie A: Piątek zdjęty z boiska już w 30. minucie (WIDEO)

Krzysztof Piątek nie będzie miło wspominał ligowego starcia z Torino w 14. kolejce Serie A. Trener Genoi Ivan Juric zdjął Polaka z boiska już w 30. minucie reagując w ten sposób na liczebne osłabienie swojego zespołu po czerwonej kartce dla Romulo.

Piątek wyszedł przeciwko Torino w pierwszym składzie Genoi i znowu chciał odskoczyć w klasyfikacji strzelców Cristiano Ronaldo. Portugalczyk trafił do siatki w sobotnim starciu z Fiorentiną i zrównał się golami z Polakiem na czele listy najlepszych snajperów Serie A. Piątek już w 16. minucie był bliski szczęścia, ale piłka po jego strzale zatrzymała się na poprzeczce.

Więcej sytuacji na gola polski napastnik już nie miał, bowiem w 30. minucie musiał opuścić murawę. Wcześniej antybohaterem Genoi został Romulo, który w ciągu trzech minut ujrzał dwie żółte kartki i wyleciał z boiska. Ivan Juric po tym osłabieniu zdecydował się na roszadę w składzie, która wiązała się ze ściągnięciem Piątka z boiska. Żeby wzmocnić środek pola, Juric posłał do boju Koraya Guentera. Reprezentant Polski był wyraźnie zaskoczony tym, że to jego ściąga trener i niezbyt zadowolony usiadł na ławce.

Po meczu Romulo wyraził skruchę. - Przepraszam Piątka, jestem pewny, że strzeliłby dzisiaj gola. Bardzo mi przykro z powodu tego wykluczenia, głównie ze względu na kolegów z zespołu - przyznał po spotkaniu Romulo.

W momencie zejścia Piątka z boiska, na tablicy wyników było 0:0. Chwilę później Genoa wyszła na prowadzenie, ale ostatecznie to Torino cieszyło się ze zwycięstwa 2:1.