Do skandalicznej sytuacji doszło na początku meczu. Aubameyang wykorzystał rzut karny, strzelany na bramkę, za którą znajdowali się kibice Tottenhamu. W trakcie celebrowania trafienia, jeden ze sfrustrowanych fanów rzucił w Gabończyka skórką od banana. Kibic został zatrzymany przez policję z zarzutami o przestępstwo na tle rasistowskim. W niedzielne popołudnie służby porządkowe zatrzymały 7 osób, w tym dwóch sympatyków "The Gunners", którzy odpalili świece dymne.

 


Incydent potępił zarząd przegranego w derbach klubu. W oficjalnym oświadczeniu dowiadujemy się, że pseudokibic zostanie ukarany dożywotnim zakazem wstępu na White Hart Lane - stadion, który de facto jeszcze nie powstał ("Koguty" planują przeprowadzkę na początek przyszłego sezonu).

Aubameyang zdobył dwie bramki w wygranym 4:2 meczu, dzięki czemu jest liderem klasyfikacji strzelców Premier League. Gabończyk trafił do bramki w każdym spotkaniu, w którym oddał celny strzał. Co ciekawe, ostatnim bramkarzem w Anglii, który zatrzymał napastnika "The Gunners" jest Łukasz Fabiański z West Ham United.