Liga Mistrzów: Szachtar - Olympique nie w Charkowie

Piłka nożna
Liga Mistrzów: Szachtar - Olympique nie w Charkowie
fot. PAP/EPA

Z powodu napiętej sytuacji politycznej zaplanowany na 12 grudnia mecz szóstej, ostatniej kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów pomiędzy Szachtarem Donieck a Olympique Lyon nie odbędzie się w Charkowie - poinformowała agencja Interfax powołując się na Europejską Unię Piłkarską (UEFA). Na razie nie wiadomo, dokąd przeniesione zostanie spotkanie ostatniej kolejki grupy F. Według mediów najpoważniejszym kandydatem jest Lwów.

Drugi w tabeli Olympique Lyon zgromadził siedem punktów, a Szachtar ma ich pięć. Wynik tego meczu zdecyduje zatem o tym, która z tych drużyn awansuje do 1/8 finału. 2 października we Francji spotkanie tych zespołów zakończyło się remisem 2:2. 

 

Pierwszy w grupie i pewny miejsca w fazie pucharowej jest już Manchester City.

 

Szachtar powinien rozgrywać swoje spotkania w Doniecku, ale przeniósł się ze względu na walki sił rządowych z prorosyjskimi separatystami. Charków należy z kolei do jednego z regionów, w którym ogłoszono stan wojenny.

 

Wcześniej UEFA przeniosła także mecz Ligi Europejskiej pomiędzy Worsklą Połtawa a Arsenalem Londyn, mimo że w Połtawie nie obowiązuje stan wojenny. Spotkanie rozegrano w Kijowie, Arsenal wygrał 3:0.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze