Puchar Europy FIS po raz pierwszy w Polsce!

Zimowe
Puchar Europy FIS po raz pierwszy w Polsce!
fot. Tomek Gola

W dniach 14 -16 lutego 2019 roku odbędzie się 16. edycja Garmin Winter Sports Festival w Ośrodku Narciarskim Kotelnica Białczańska. Najlepsi zawodnicy powalczą o medale Pucharu Europy w narciarskiej i snowboardowej konkurencji Bir Air oraz Mistrzostwach Polski we Freeskiingu.

Puchar Europy FIS premierowo zawita do Polski. U podnóża Tatr odbędą się zawody z cyklu Garmin Winter Sport Festival w Białce Tatrzańskiej koło Zakopanego. Oprócz konkurencji narciarskich i snowboardowych kibice będą mogli podziwiać rowerowy freestyle, który zaprezentują uczestnicy w ramach pucharu świata FMB World Tour.

 

Big Air to jedna z najbardziej widowiskowych konkurencji w świecie sportów zimowych.  Od wielu lat najważniejszymi zawodami dla narciarzy i snowboardzistów były Winter X Games. W tym roku snowboardowy Big Air zadebiutował w Peyongchang, a w 2022 roku w Pekinie na dużej skoczni swoje ewolucje zaprezentują także narciarze. Pokazuje to, że atrakcyjna konkurencja przyciąga uwagę MKOL, który podąża z duchem sportów młodzieżowych. Jednocześnie zawody Pucharu Europy i Pucharu Świata FIS stają się najważniejszą areną zmagań młodych sportowców. Garmin Winter Sports Festival będzie pierwszym wydarzeniem tej rangi, organizowanym w Polsce i jedynym na świecie, w czasie którego będzie można podziwiać europejską czołówkę 3 dyscyplin – powiedział Andrzej Lesiewski, organizator wydarzenia.

Wstęp na 16. edycję Garmin Winter Sports Festival jest wolny. Organizatorzy zadbają również o kibiców, dla których przewidzieli szereg atrakcji. W miasteczku festiwalowym nie zabraknie różnego rodzaju konkursów, a także dobrej muzyki. W przerwach między zawodami, chętni będą mogli dać się ponieść zimowej aurze, szusując po trasach białaczańskiego ośrodka narciarskiego.

PN, Informacja prasowa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze