Wejście smoka Milika! Polak zapewnił Napoli zwycięstwo

W ostatnim meczu 14. kolejki włoskiej Serie A SSC Napoli rzutem na taśmę pokonało na wyjeździe Atalantę Bergamo 2:1. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył Arkadiusz Milik.

Spotkanie rozpoczęło się rewelacyjnie dla gości, którzy wyszli na prowadzenie po zaledwie dwóch minutach gry. Precyzyjne podanie Lorenzo Insigne wykorzystał 22-letni Fabian Ruiz, którego strzał z pierwszej piłki otarł się jeszcze od słupka i wylądował w siatce. Gdy wydawało się, że wicemistrzowie Włoch pójdą za ciosem, do akcji przystąpili piłkarze Gian Piero Gasperiniego. Blisko wyrówniania było jednak w 19 minucie. Prostą stratę zaliczył David Ospina, którego w ostatniej chwili wyręczył kolega z drużyny - Mario Rui. Reprezentant Portugalii przeciął w ostatniej chwili podanie, na które czekał już Duvan Zapata.

Po pół godzinie gry mogło być już 2:0. W sytuacji sam na sam znalazł się Insigne, ale jego uderzenie zamiast w siatce, wylądowało daleko obok prawego słupka. Po tym strzale filigranowy Włoch potrzebował pomocy lekarskiej. Do rozgrzewki ruszył Piotr Zieliński, ale ostatecznie "Lolo" pozostał na boisku. Do przerwy wynik się jednak nie zmienił.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy ruszyli do zmasowanego ataku. Efekt? Lepiej niż zadowalający. Duvan Zapata potężnym uderzeniem z pola karnego pokonał bramkarza byłego klubu, wyrównujac tym samym wynik spotkania. Atalanta poczuła krew, widząc na co pozwala im przeciwnik. Napoli w przeciwieństwie do początku pierwszej połowy kompletnie nie mogło znaleźć sposobu na świetnie spisujących się gospodarzy. Do czasu.

Wtedy Carlo Ancelotti wprowadził na boisko trzech nowych piłkarzy, w tym Piotra Zielińskiego oraz Arkadiusza Milika. I to był strzał w dziesiątkę. Napastnik reprezentacji Polski ledwo wszedł na murawę, a już cieszył się z trafienia. Milik doskonale przyjął piłkę od Mario Rui i precyzyjnym uderzeniem z powietrza zapewnił trzy punkty swojej drużynie. To piąta bramka 24-latka w obecnych rozgrywkach Serie A.

Dzięki wygranej Napoli pozostaje na drugiej pozycji w tabeli z 32 punktami. Do liderującego Juventusu traci osiem oczek.

Atalanta BC - SSC Napoli 1:2 (0:1)

Bramki: Duvan Zapata (85') - Fabian Ruiz (2'), Arkadiusz Milik (85').

Atalanta BC: Etrit Berisha - Gianluca Mancini (89. Marco Tumminello), Jose Palomino, Andrea Masiello - Hans Hateboer, Marten de Roon, Remo Freuler, Robin Gosens - Alejandro Gomez - Emiliano Rigoni (71. Luca Valzania).

SSC Napoli: David Ospina - Nikola Maksimovic (77. Elseid Hysaj), Raul Albiol, Kalidou Koulibaly, Mario Rui (82. Arkadiusz Milik) - Jose Callejon, Allan, Marek Hamsik, Fabian Ruiz (77. Piotr Zieliński) - Lorenzo Insigne, Dries Mertens.

Żółte kartki: Andrea Masiello (Atalanta BC) - Allan, Mario Rui (obaj SSC Napoli)