Lekkoatletyczne MŚ 2023 w Budapeszcie

Lekkoatletyka
Lekkoatletyczne MŚ 2023 w Budapeszcie
fot. PAP/EPA

Budapeszt zorganizuje w 2023 roku lekkoatletyczne mistrzostwa świata - poinformowała w Monako międzynarodowa federacja (IAAF). Nie było innych kandydatów. Impreza tej rangi na otwartym stadionie odbędzie się w stolicy Węgier po raz pierwszy w historii.

 

Przewodniczący Międzynarodowego Stowarzyszenia Federacji Lekkoatletycznych Sebastian Coe powiedział po spotkaniu Rady IAAF w Monako, że Węgry mogą pochwalić się zarówno sportową tradycją, jak i doświadczeniem w organizowaniu wielkich imprez sportowych.

 

W 1966 i 1998 roku Budapeszt zorganizował lekkoatletyczne mistrzostwa Europy, natomiast w 1989 i 2004 roku był gospodarzem halowych mistrzostw świata w tej dyscyplinie.

 

MŚ 2023 mają się odbyć na nowym stadionie. Obiekt, który pomieści 40 tysięcy widzów, zostanie wybudowany na potrzeby wydarzenia w południowej części miasta, na wschodnim brzegu Dunaju. Później jego pojemność ma zostać zmniejszona do 15 tysięcy.

 

Najbliższe lekkoatletyczne mistrzostwa świata, w 2019 roku, odbędą się w stolicy Kataru Dausze, natomiast w 2021 roku gospodarzem będzie amerykańskie miasto Eugene.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze