Pogba: Mourinho ogranicza możliwości Manchesteru United

Piłka nożna
Pogba: Mourinho ogranicza możliwości Manchesteru United
fot. PAP

Od niemal samego początku współpraca Jose Mourinho z Paulem Pogbą nie układa się najlepiej. "The Times" dotarło do źródła, które twierdzi, że francuski mistrz świata w dosadnych słowach podsumował grę Manchesteru United.

A jest ona dość przeciętna. Po 14-stu kolejkach "Czerwone Diabły" tracą do lokalnego rywala piastującego pierwsze miejsce w tabeli aż 16 punktów! Z kolei do czwartego Arsenalu brakuje im ośmiu oczek. Sezon bez Ligi Mistrzów z pewnością byłby bardzo niewygodną sytuacją dla działaczy klubu, a jeśli fatalna forma - m.in. trzy ostatnie mecze bez zwycięstwa w Premier League - utrzyma się dłużej, to zakończenie sezonu w najlepszej czwórce może być misją nie do wykonania.

 

Na systemie gry wprowadzonym przez Mourinho cierpią oczywiście gracze ofensywni. Dość powiedzieć, że aktualnie Manchester United ma ujemny bilans bramkowy (22-23). Między innymi to, ale także o wiele więcej, miało sprawić, że jeden z piłkarzy skrytykował Mourinho.

 

Po ostatnim meczu z Southampton, Portugalczyk nazwał Pogbę, bo o nim mowa, "wirusem". - Nie grasz, nie szanujesz piłkarzy oraz kibiców. Zabijasz mentalność dobrych i uczciwych ludzi, którzy są obok ciebie - miał powiedzieć Mourinho.

 

Po tym samym spotkaniu Pogba miał powiedzieć Mourinho, że ogranicza wielu piłkarzy grających na Old Trafford. Chodziło głównie o tych, którzy są odpowiedzialni za atakowanie, co sprawia, że Pogba ma ograniczone pole manewru w rozgrywaniu i budowaniu kolejnych akcji.

 

Nie wiadomo, czy doniesienia "Timesa" są prawdziwe oraz jak ewentualnie zareagował na nie Mourinho.

jb, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze