Skandal na gali Złotej Piłki! Najlepsza piłkarka otrzymała seksistowskie pytanie (WIDEO)

Piłka nożna
Skandal na gali Złotej Piłki! Najlepsza piłkarka otrzymała seksistowskie pytanie (WIDEO)
fot. PAP/EPA

Tego nikt się nie spodziewał! Ada Hegerberg, która została pierwszą laureatką Złotej Piłki "France Football" dla najlepszej piłkarki świata, padła ofiarą seksizmu. Odbierając nagrodę Norweżka usłyszała seksistowskie pytanie od prowadzącego galę. Niewiele zabrakło, by zeszła ze sceny.

W tym roku po raz pierwszy w historii nagród "France Football" została przyznana nagroda dla najlepszej zawodniczki - w głosowaniu 45 dziennikarzy wyróżniono triumfatorkę Ligi Mistrzów i mistrzynię Francji 23-letnią Adę Hegerberg z Olympique Lyon.

 

Historyczną chwilę zepsuł słynny francuski DJ - Martin Solveig, który na gali pracował w charakterze jednego z prowadzących. Kiedy Hegerberg przebywała na scenie i odbierała Złotą Piłkę, prezenter zadał skandaliczne pytanie: - Czy twerkuje? Oznacza to potrząsanie pośladkami w rytm muzyki.

Widać było, że norweska piłkarka była zmieszana i zniesmaczona. Odpowiedziała jedynie krótko "nie", a następnie opuściła scenę. Pytanie Solveiga wywołało wielkie zdziwienie. Na sali było słychać głosy oburzenia. Wielu piłkarzy wydawało się być zaskoczonych. Widać było to po minie chociażby Kyliana Mbappe.

 

Niedługo potem 42-leni DJ zamieścił krótkie oświadczenie na Twitterze. - Przepraszam każdego, kto mógł być obrażony. To był żart, prawdopodobnie zły i chcę ją przeprosić. Niestety, sprawił to mój poziom języka angielskiego. Nie chciałem nikogo urazić i nie wiedziałem, że może to być uznane za takie przestępstwo - tłumaczął się Solveig.

Ponadto DJ zamieścił również tweeta, w którym wyjaśnia, że Hegerberg przyjęła jego przeprosiny. Do tego dodał, że życiowa partnerka piłkarza Lecha Poznań - Thomasa Rogne, zrozumiała jego żart. Z kolei sama zawodniczka odniosła się później do całego zamieszania. - Podszedł potem do mnie i był bardzo smutny, że tak to się stało. Nie myślałam o tym. Byłam po prostu szczęśliwa z nagrody - wyznała 23-latka w rozmowie z BBC. 

 

 

A.J., Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze