Trener MKS Będzin nie jest już selekcjonerem Holendrów

Siatkówka
Trener MKS Będzin nie jest już selekcjonerem Holendrów
fot. Cyfrasport

Gido Vermeulen nie jest już selekcjonerem reprezentacji Holandii. Kończąc współpracę z tamtejszą federacją przyznał, że nadszedł czas na nowe wyzwania. 54-letni Holender od lutego 2018 roku jest również trenerem występującego w PlusLidze MKS Będzin.

Vermeulen z męską reprezentacją Holandii zajął 9. miejsce na ME we Włoszech i Bułgarii (2015) i 14. miejsce na ME w Polsce (2017). Na ostatnich mistrzostwach świata Holendrom udało się sprawić kilka niespodzianek.  W pierwszej fazie grupowej pokonali Brazylię (3:1) oraz Francję (3:2) i awansowali do drugiej rundy. Ostatecznie zostali sklasyfikowani na ósmym miejscu.

 

"Od mistrzostw świata siatkarek 1994 pełniłem różne funkcje w reprezentacjach Holandii. Skończyliśmy na dobrym 8. miejscu MŚ 2018. Dziękuję wszystkim ludziom, którzy wspierali mnie przez te lata. Pora na nowe wyzwania" – napisał Vermeulen na Twitterze.

54-letni szkoleniowiec w przeszłości był m.in. selekcjonerem kobiecych reprezentacji Holandii i Hiszpanii. Prowadził też kluby w tych krajach oraz we Włoszech.

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze