Poruszające słowa trenera Bednaruka przed meczem ze Stocznią Szczecin

Siatkówka
Poruszające słowa trenera Bednaruka przed meczem ze Stocznią Szczecin
fot. PAP

Mecz 10. kolejki PlusLigi pomiędzy Chemikiem Bydgoszcz i Stocznią Szczecin – o ile w ogóle się odbędzie – będzie konfrontacją dwóch klubów targanych w ostatnim czasie sporymi problemami. Trener bydgoszczan Jakub Bednaruk zapewnił rywali, że trzyma kciuki za to, żeby klub ze Szczecina nadal istniał i obie ekipy zmierzyły się w najbliższą sobotę.

Przeżywający problemy finansowe Chemik Bydgoszcz otrzymał ostatnio wsparcie ze strony miasta i wydaje się, że zaczyna wychodzić na prostą.

 

– Dzięki wsparciu spółki przez prezydenta Bydgoszczy, Radę Miasta, 50 sponsorów i zarząd Polskiej Ligi Siatkówki, spółka ma zabezpieczone środki finansowe na kontynuację udziału w rozgrywkach PlusLigi w aktualnym i kolejnym sezonie. Zarząd spółki od lipca 2018 roku realizuje program naprawczy finansów zatwierdzony przez Radę Nadzorczą. Zawodnicy i sztab szkoleniowy są na bieżąco informowani o aktualnej sytuacji finansowej klubu. Żaden z zawodników zespołu Chemik Bydgoszcz ani ich menedżerowie nie poinformowali zarządu o zamiarach rozwiązania kontraktów z powodów finansowych – poinformował ostatnio prezes Janusz Zacniewski.

 

Losy Stoczni Szczecin, którą opuściło w ostatnim czasie kilku czołowych siatkarzy, wciąż się ważą. Odpowiedź na temat przyszłości ma przynieść środowe spotkanie przedstawicieli klubu z władzami PZPS.

 

Jeśli uda się utrzymać klub w PlusLidze, w sobotę 8 grudnia Stocznia zmierzy się na wyjeździe z Chemikiem. Pojawiły się informacje, że siatkarze Stoczni mają się udać do Bydgoszczy w dniu meczu i niemal wprost z drogi przystąpić do rywalizacji.

 

Słowa wsparcia dla klubu ze Szczecina przesłał trener rywali:

 

"Do meczu ze Stocznią Szczecin przygotowujemy się tak jak zwykle i chcemy grać. Trzymamy kciuki, aby chłopakom zaświeciło słoneczko, bo wiemy co to żyć nie znając co przyniesie kolejny dzień i wiemy jaka to ulga kiedy ktoś podaje pomocną dłoń" – napisał Jakub Bednaruk na Twitterze.

 

RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze