Puchar Polski: Bez sensacji w 1/8 finału! Odra wyeliminowała trzecioligowca po wyrównanym meczu

W pierwszym środowym meczu 1/8 finału Pucharu Polski obyło się bez niespodzianki. Występująca o dwie klasy rozgrywkowe wyżej Odra Opole wygrała na wyjeździe 1:0 z trzecioligową Wisłą Sandomierz i zameldowała się w ćwierćfinale rozgrywek. Gola na wagę awansu strzelił w 15. minucie Szymon Skrzypczak.

Już przed meczem podkreślało się rangę wyczynu trzecioligowca, który w poprzednich rundach Pucharu Polski wyeliminował wyżej notowane Koronę Kielce (3:2 w I rundzie) oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała (3:2 w II rundzie). O awans do ćwierćfinału sandomierzanie mieli zmierzyć się z pierwszoligową Odrą Opole i biorąc pod uwagę formę podopiecznych Mariusza Rumaka w ostatnim czasie, nie byli oni bez szans.

W spotkanie lepiej weszli jednak mający pięć porażek z rzędu w pierwszej lidze opolanie. Różnica klas między obiema drużynami była jednak dość widoczna, czego ucieleśnieniem stało się otwarcie wyniku w 15. minucie przez Skrzypczaka, który z odległości dwóch metrów wbił piłkę głową do pustej bramki.

Dwie minuty później na tablicy mógł się wyświetlać wynik 1:1, gdy po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka przeleciała po ziemi między zawodnikami i intuicyjnym strzałem piętką, w stylu Zlatana Ibrahimovicia, popisał się napastnik gospodarzy Piotr Poński. Piłka jednak nie chciała go słuchać i po jego próbie zaledwie obiła słupek, lądując ostatecznie w rękawicach Michała Szromnika.

W drugiej połowie Odra w pełni kontrolowała przebieg spotkania i nie pozwoliła rywalom na stworzenie sobie dogodnych sytuacji do strzelenia gola. Sama jednak dwukrotnie obiła słupek bramki Wisły. Szczególnie blisko było za drugim razem, gdy w 82. minucie kapitalnym strzałem z ostrego kąta popisał się Mateusz Czyżycki.

Więcej goli już w tym spotkaniu nie padło i piękny sen trzecioligowca w Pucharze Tysiąca Drużyn dobiegł końca. Odra zanotowała z kolei przełamanie po czterech przegranych meczach z rzędu.

Wisła Sandomierz 0:1 Odra Opole (0:1)
Bramka: Szymon Skrzypczak 15

Wisła: Stanisław Wierzgacz - Daniel Chorab, Jakub Konefał, Mateusz Kolbusz (78 Piotr Ferens), Paweł Bażant - Jarosław Piątkowski, Marcin Sudy, Michał Mokrzycki, Wiktor Putin, Damian Nogaj (64 Kacper Piechniak) - Piotr Poński (63 Krystian Sornat).

Odra: Michał Szromnik - Patryk Janasik, Paweł Baranowski, Serafin Szota, Łukasz Winiarczyk - Krzysztof Janus, Sebastian Bonecki (77 Mateusz Czyżycki), Rafał Niziołek, Jakub Moder, Marcin Wodecki (72 Mariusz Rybicki) - Szymon Skrzypczak.

Żółte kartki: Mokrzycki - Wodecki, Moder, Szromnik.

Sędziował: Mariusz Złotek (Stalowa Wola).

W załączonym materiale wideo skrót meczu.