Gdańszczanie pierwotnie mieli udać się do Sandomierza, by zmierzyć się z miejscową Wisłą. Jednakże po zamieszaniu związanym z brakującą kulką podczas losowania, pary zostały wybrane ponownie. Los przydzielił Lechii Termalikę i to właśnie do Małopolski uda się lider ekstraklasy. Jak pokazało poprzednie starcie w Pucharze, gospodarze nie mają kompleksów przed drużynami z wyższej dywizji. W poprzedniej rundzie rozgrywek pokonali Cracovię Kraków 2:0.  

Lechiści pod wodzą Piotra Stokowca mierzyli się już z drużyną „Wieśniaków” w ubiegłym sezonie. Trener przestrzega, że drużyna z Małopolski to wciąż zespół pełen piłkarzy z ekstraklasową przeszłością oraz jakością.

- W tym zespole są zawodnicy ekstraklasowi, których trochę przytłumiła pierwsza liga. Na pewno lepiej będzie im się grało z ekipą z wyższej klasy, w której przecież niedawno występowali - zauważył Stokowiec.

Do Niecieczy nie pojechali kontuzjowani Artur Sobiech oraz Patryk Lipski. Przeziębienie leczy Dusan Kuciak, przez co nie trenował ostatni tydzień. Zważywszy na zbliżający się mecz z Legią, gdańszczanie mogą postawić na mieszankę doświadczenia z młodością, by w pełni sił przystąpić do ligowego starcia w weekend.

Relacja i wynik na żywo meczu Bruk-Bet Termalica Nieciecza – Lechia Gdańsk od godziny 16:45 na portalu Polsatsport.pl.