Losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski dostarczyło wszystkim wielu emocji. Chrobry Głogów nie może mówić o szczęściu. Pierwotnie los połączył drużynę z ligowym rywalem Wigrami Suwałki. Za drugim razem okazało się, że podopieczni trenera Grzegorza Nicińskiego będą musieli stawić czoła Legii Warszawa.

 

Chrobry nie najlepiej radzi sobie w lidze. Ekipa z Dolnego Śląska zajmuje odległe 14. miejsce w tabeli. W ostatniej kolejce przegrała 0:2 z Wigrami. Bilans bramkowy zespołu prezentuje się mizernie. W ostatnich pięciu meczach głogowianie nie trafili do bramki rywala ani razu tracąc przy tym aż dziewięć goli.

 

Zupełnie inaczej wygląda sytuacja Legii. Mistrz Polski jest obecnie wiceliderem Lotto Ekstraklasy ustępując miejsca jedynie Lechii Gdańsk. Podopieczni trenera Orlando Sa Pinto pokonali w ostatnim meczu Koronę Kielce aż 3:0.

 

"Wojskowi" słyną z dobrej gry w Pucharze Polski. Trofeum już dziewiętnaście razy trafiło do klubowej gabloty, co stanowi rekord kraju. Wszystkie bilety na mecz zostały wyprzedane. Czy kibice na stadionie w Głogowie po ostatnim gwizdku będą mogli cieszyć się ze sprawionej niespodzianki?

 

Relacja meczu Chrobry Głogów - Legia Warszawa na Polsatsport.pl.