UFC 231. Jędrzejczyk - Shevchenko: Karta walk

Joanna Jędrzejczyk może na gali UFC 231 w Toronto przejść do historii jako pierwsza zawodniczka, która będzie mistrzynią w dwóch kategoriach wagowych. Musi jednak pokonać niezwykle silną Valentinę Shevchenko. To jednak nie wszystko, co czeka na kibiców w nocy z soboty na niedzielę. Sprawdźcie kartę walk UFC 231.
UFC 231. Jędrzejczyk - Shevchenko: Karta walk
fot. Polsat Sport

Polka przez długi czas była dominatorką wagi słomkowej. Po znokautowaniu Carli Esparzy aż pięciokrotnie broniła pasa mistrzowskiego, aż została pokonana przez Rose Namajunas. Tytułu nie udało się jej odzyskać, ale przynajmniej wróciła na zwycięską ścieżkę, pewnie ogrywając na punkty Tecię Torres. Choć zapewniała, że chce pozostać w kategorii słomkowej, to kiedy pojawiła się propozycja walki o pas wyższej dywizji, zbyt długo się nie wahała.

 

Wszystko przez to, że największa organizacja MMA na świecie odebrała pas Nicco Montano, która przed walką z Valentiną Shevchenko miała olbrzymie problemy ze zbijaniem wagi. Reprezentantka Peru - a zarazem najpoważniejsza kandydatka na długoletnią mistrzynię nowej dywizji - pozostała bez przeciwniczki. Interesował ją jednak pas, więc również nie miała problemów z zaakceptowaniem starcia z Polką.

 

Najbliższe rywalki łączy wspólna historia. Trzykrotnie bowiem rywalizowały w formule muay thai - za każdym razem lepsza była Shevchenko. Jędrzejczyk uważa, że w przynajmniej dwóch werdykt powinien pójść w drugą stronę. To już jednak przeszłość, a o wszystkim zdecydują umiejętności pod walkę w MMA. Jeśli wygra Polka, to jako pierwsza zawodniczka w historii będzie mistrzynią dwóch kategorii wagowych, dołączając do legend: BJ Penna, Randy'ego Couture'a, Conora McGregora, Georgesa St-Pierre'a oraz Daniela Cormiera.

 

To jednak nie wszystko tej nocy. W walce wieczoru dojdzie bowiem do elektryzującego starcia o mistrzostwo wagi piórkowej. Max Holloway, który notuje serię dwunastu kolejnych zwycięstw, zmierzy się z niepokonanym Brianem Ortegą. Pretendent wielokrotnie potrafił odwracać losy teoretycznie przegranych pojedynków, a jego ksywka "T-City" nie wzięła się z niczego - ma na koncie trzy poddania trójkątne. Ostatnio jednak specjalizuje się w gilotynie - w ten sposób skończył Renato Moicano oraz Cuba Swansona.


Karta walk UFC 231:

 

Karta główna (POLSAT SPORT, 4.00):

 

Waga piórkowa: Max Holloway (19-3, 9 KO, 2 SUB) - Brian Ortega (14-0-1NC, 3 KO, 7 SUB)
Waga musza: Valentina Shevchenko (15-3, 4 KO, 7 SUB) - Joanna Jędrzejczyk (15-2, 4 KO, 1 SUB)
Waga półśrednia: Alex Oliveira (19-5-1-2NC, 12 KO, 4 SUB) - Gunnar Nelson (16-3-1, 3 KO, 12 SUB)
Waga piórkowa: Hakeem Dawodu (8-1-1, 6 KO) - Kyle Bochniak (8-3, 2 KO, 2 SUB)
Waga półciężka: Jimi Manuwa (17-4, 15 KO, 1 SUB) - Thiago Santos (19-6, 13 KO, 1 SUB)

 

Karta wstępna:

 

Waga słomkowa: Claudia Gadelha - Nina Ansaroff
Waga musza: Katlyn Chookagian - Jessica Eye
Waga średnia: Eryk Anders - Elias Theodorou
Waga lekka: Olivier Aubin-Mercier - Gilbert Burns

 

Karta przedwstępna:

 

Waga półciężka: Devin Clark - Aleksandar Rakic
Waga kogucia: Brad Katona - Matthew Lopez
Waga półśrednia: Chad Laprise - Dhiego Lima
Waga lekka: Carlos Diego Ferreira - TBA

 

Transmisja gali UFC 231 z walką Joanna Jędrzejczyk - Valentina Shevchenko w nocy z z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport. Studio od godziny 3:00.

Zobacz także:
Podziel się:
Skomentuj:
pobierz aplikację pobierz aplikację
Polsat Sport
Najnowsze wiadomości sportowe z kraju i ze świata!
zamknij