EBL: Emocje w Toruniu! Polski Cukier lepszy od Stelmetu

Mikołajkowe spotkanie Energa Basket Ligi w Toruniu do samego końca było bardzo emocjonujące! Ostatecznie to Polski Cukier pokonał Stelmet Eneę BC Zielona Góra 93:89.

Na początku spotkania kibice mogli oglądać sporo trafień z dystansu, a sama rywalizacja była wyrównana. Później trafiał też spod kosza Darko Planinić, a Stelmet Enea zdobywał minimalną przewagę. Nie na długo, bo Polski Cukier szybko odpowiadał chociażby trafieniami Aarona Cela. Po 10 minutach zielonogórzanie prowadzili jednak 24:23. W drugiej kwarcie drużyna trenera Igora Jovovicia odskoczyła nawet na sześć punktów po trójce Przemysława Zamojskiego. Po kilku minutach do kolejnego remisu doprowadził jednak Cheikh Mbodj. Mecz ciągle był ofensywny i zacięty. W końcówce pierwszej połowy sytuacja zaczęła się zmieniać - dzięki Karolowi Gruszeckiemu i Robowi Lowery’emu było już nawet 54:47 dla gospodarzy.

Kolejna trójka Gruszeckiego w trzeciej kwarcie dała już 10 punktów przewagi ekipie trenera Dejana Mihevca. Stelmet Enea odpowiedział na to serią 10:1 i szybko wróciliśmy do punktu wyjścia. Gospodarze ciągle utrzymywali jednak przewagę, choć rywale byli bardzo blisko. M.in. dzięki dobitce Aarona Cela po 30 minutach było 70:64. Pięć punktów z rzędu na początku czwartej kwarty dawało Polskiemu Cukrowi sporo spokoju. Łukasz Koszarek i Boris Savović robili wszystko, żeby odrobić straty, ale to nie wystarczało. W ważnych momentach torunianie trafiali rzuty wolne, a ważnym zawodnikiem był Michael Umeh. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 93:89.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Karol Gruszecki z 18 punktami, 6 zbiórkami i 5 asystami. Robert Lowery i Aaron Cel dodali po 17 punktów. Po 15 punktów dla gości rzucili Boris Savović i Markel Starks.

Polski Cukier Toruń - Stelmet Enea BC Zielona Góra 93:89 (23:24, 31:23, 16:17, 23:25)

Polski Cukier Toruń: Karol Gruszecki 20, Aaron Cel 17, Robert Lowery 17, Michael Umeh 16, Cheikh Mbodj 12, Tomasz Śnieg 5, Krzysztof Sulima 4, Bartosz Diduszko 2

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Boris Savovic 15, Markel Starks 15, Darko Planinic 14, Michał Sokołowski 13, Łukasz Koszarek 12, Przemysław Zamojski 7, Filip Matczak 7, Zeljko Sakic 4, Adam Hrycaniuk 2, Gabe Devoe 0