Jędrzejczyk: Zostanę najlepszą kobietą w historii MMA

Sporty walki
Jędrzejczyk: Zostanę najlepszą kobietą w historii MMA
fot. Polsat Sport

Joanna Jędrzejczyk była mistrzynią kategorii słomkowej UFC, a w sobotę będzie miała okazję zdobyć pas mistrzowski kategorii muszej. Polka ma zatem okazję - jako pierwsza kobieta w największej organizacji MMA na świecie - zostać czempionem dwóch różnych kategorii wagowych. "Udowodnię, że jestem najlepszą kobietą w historii MMA!" - powiedziała "JJ" na konferencji prasowej przed UFC 231.

Do tej pory w męskim UFC takiego wyczynu dokonywało tylko pięciu wojowników. W Toronto Jędrzejczyk (15-2, 4 KO, 1 SUB) stanie przed jednym z największych wyzwań w swojej karierze. Po dwóch porażkach w wadze słomkowej (pas mistrzowski zdobyła 15 marca 2015 roku - obroniła go pięć razy) Polka będzie miała okazję zdobyć wakujący pas mistrzowski wagi muszej w walce z Valentiną Shevchenko (15-3, 4 KO, 7 SUB). W swojej ostatniej walce wypunktowała Tecię Torres (10-3, 1 SUB) na gali UFC on Fox 30.
 
Jędrzejczyk była niezwykle pewna siebie na konferencji prasowej przed UFC 231. Zapytana przez jednego z kibiców nie miała wątpliwości.
 
- Po zwycięstwie w sobotę zdobędziesz pas mistrzowski drugiej kategorii wagowej w swojej karierze. Co to będzie dla ciebie oznaczało?
 
- Po zwycięstwie w sobotę udowodnię, że jestem najlepszą kobietą w historii MMA!
 

 
Transmisja gali UFC 231 w nocy z soboty na niedzielę od godziny 4:00 w Polsacie Sport! Studio wprowadzające do wydarzenia rozpoczynamy od godziny 3:00.
ch, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze