Kolejna zmiana prezesa w Śląsku Wrocław

Piłka nożna
Kolejna zmiana prezesa w Śląsku Wrocław
fot. CyfraSport

Marcin Przychodny nie jest już prezesem grającego w piłkarskiej ekstraklasie Śląska Wrocław. Jego miejsce zajął Piotr Waśniewski, który kierował już klubem w latach 2008-13 i zdobył m.in. mistrzostwo Polski.

Śląsk jest spółką, w której większościowy pakiet akcji posiada miasto Wrocław i można się było spodziewać, że po wyborach samorządowych i wyborze nowego prezydenta dojdzie do zmian w kierownictwie klubu. W czwartek rano przedstawiciele ratusza poinformowali, że prezydent Jacek Sutryk przyjął rezygnację dotychczasowego prezesa, a w jego miejsce powołał Waśniewskiego.
 
Nowy prezes kierował już Śląskiem w latach 2008-13 i był to jeden z najlepszych okresów w historii klubu. W tym czasie wrocławianie sięgnęli po raz drugi po mistrzostwo Polski (2012), wicemistrzostwo (2011) oraz zdobyli Superpuchar Polski (2012). W przeszłości Waśniewski pracował również w koszykarskim Śląsku oraz Turowie Zgorzelec.
 
Roszada na najważniejszym stanowisku zapoczątkuje prawdopodobnie kolejne zmiany we wrocławskim klubie. Praktycznie przesądzony jest los trenera Tadeusza Pawłowskiego i pozostanie jedynie pytanie, czy dotrwa do końca rundy jesiennej i kto go zastąpi. Kierowana przez niego drużyna spisuje się słabo i w tabeli ekstraklasy zajmuje 13. miejsce z punktem przewagi nad strefą spadkową.
ch, PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze